جمعه , فوریه 23 2024
آخرین خبرها
فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه:پروژه مسکن مهر در بندرکیاشهر با همکاری دستگاه‌های خدمات رسان در حال انجام است

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه:پروژه مسکن مهر در بندرکیاشهر با همکاری دستگاه‌های خدمات رسان در حال انجام است

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه گفت: پروژه مسکن مهر در بندرکیاشهر با همکاری دستگاه‌های خدمات رسان در حال انجام است و در زمان مقرر به صاحبان آن تحویل می شود.

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان آستانه اشرفیه: دکتر رضائی در جلسه شورای مسکن بابیان اینکه محور بحث جلسه شورای مسکن شهرستان آستانه اشرفیه پروژه های مسکن مهر بندرکیاشهر و آستانه اشرفیه است اظهار داشت: پروژه مسکن مهر در بندرکیاشهر با همکاری دستگاه‌های خدمات رسان در حال انجام است و در زمان مقرر به نتیجه خواهد رسید. اما مسکن مهر استخربیجار آستانه اشرفیه که متولی آن راه و شهر سازی است متاسفانه پیمانکار مورد نظر به درستی به تعهدات خود در زمان مقرر عمل نکرد.

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه آورده مردمی و تسهیلات ارزان قیمت را دو منبع مالی برای اتمام پروژه ها دانست و اظهار کرد ؛ چند عامل باعث توقف مسکن مهر است، مردم در آورده مالی کوتاهی داشتند که شاهد افزایش قیمت و تورم می باشیم و در حال حاضر باوجود پرداخت هزینه نیز اتمام پروژه ها را جوابگو نیست، انتظار نظارت راه و شهرسازی به عنوان صاحب صلاحیت قانونی که قیمت تمام شده و آورده مردم را مشخص کند.

وی افزایش میزان تسهیلات را در گرو میزان پیشرفت فیزیکی پروژه دانست و افزود؛ عامل دیگر توقف پروژه‌ها تسهیلات بانکی است ، تسهیلات بانکی که بخش عمده آن پرداخت شده و بخش دیگر آن مربوط به میزان پیشرفت فیزیکی است که محقق نشده است که درمحقق نشدن آن پیمانکار کوتاهی داشته و سبب افزایش میزان تسهیلات شده است که این امر باید تعیین و تکلیف شود .

نماینده عالی دولت در شهرستان با اظهار به اینکه مردم از ارکان اساسی تامین مالی پروژه هستند گفت ؛ مردم باید کمک کنند، در صورت تأخیر در پرداخت تورم سالانه نصیبشان خواهد شد