پنج‌شنبه , فوریه 22 2024
آخرین خبرها
شهردار رشت: پروژه‌ های عمرانی شهر به زودی وارد فاز عملیاتی می‌ شوند

شهردار رشت: پروژه‌ های عمرانی شهر به زودی وارد فاز عملیاتی می‌ شوند

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین ‌الملل شهرداری رشت، سید محمد احمدی شهردار رشت عصر دیروز (سه‌شنبه ۹ دی) در جلسه مشترکی که بین شهرداری و نمایندگان قرارگاه خاتم‌ الانبیاء برگزار شد، اظهار داشت: پروژه‌ های عمرانی شهر رشت به زودی وارد فاز عملیاتی می ‌شوند.

شهردار رشت اجرای پروژه ساخت دو تقاطع نیروی دریایی و امام حسین (ع) توسط قرارگاه خاتم‌ الانبیاء را از جمله این پروژه‌های اعلام کرد و بیان داشت: در حال حاضر فاز مطالعاتی اجرای این دو پروژه به پایان رسیده است.

احمدی با تاکید بر ظرفیت‌ های بسیار خوب قرارگاه خاتم‌ الانبیاء در اجرای پروژه‌های عمرانی، همکاری مشترک شهرداری و قرارگاه را برای کلانشهر رشت سازنده دانست و تصریح کرد: شهروندان منتظر هستند تا پروژه‌ های مهم شهر هرچه زودتر عملیاتی شوند و نتیجه این همکاری ‌های مشترک به ثمر بنشیند.

شهردار رشت ساماندهی دو رودخانه گوهررود و زرجوب را از جمله مواردی که وی روی انجام آن تاکید بسیار فراوانی دارد خواند و اذعان کرد:‌ اجرای این پروژه‌ از جمله اولویت‌های شهرداری است که اعضای شورای شهر نیز تاکید زیادی در بحث ساماندهی این دو رودخانه داشته اند.

وی افزود: برنامه‌ریزی ‌های ما در مجموعه شهرداری شفاف است و تلاش می‌کنیم بستر های توسعه شهر رشت با بهره‌ گیری از تمام ظرفیت ‌ها فراهم شود.

شهردار رشت به جلسه هفته گذشته خود با محمد باقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور نیز اشاره کرد و یادآور شد: رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در این جلسه به ما قول مساعد دادند تا در بحث تخصیص منابع مالی و اعتبارات جهت اجرای پروژه ‌های مهم شهر رشت کمک کنند.

وی با تاکید بر اینکه قرار است، هفته آینده جلسه دیگری با حضور استاندار گیلان، نمایندگان مردم گیلان در مجلس و تعدادی از نهادهای استان در تهران با رئیس سا‌زمان برنامه و بودجه کشور برگزار شود، افزود: امیدواریم با حمایت‌های استانی و ملی بتوانیم پروژه‌ های مهم کلانشهر رشت را که از جمله مطالبات مهم شهروندان است در موعد مقرر به سرانجام برسانیم.

لازم به ذکر است که در این جلسه در خصوص مباحث مالی و اعتباری پروژه ها گفت‌و گوهایی بین شهرداری و قرارگاه خاتم صورت پذیرفت.