پنج‌شنبه , فوریه 22 2024
آخرین خبرها
دکتر آشوبی در نشست مشترک با رئیس بنیاد نخبگان گیلان:نظام سلامت گیلان نیازمند همکاری نخبگان است/ ره‌آورد نخبگان باید خدمت به مردم و جامعه باشد نظام سلامت گیلان نیازمند همکاری نخبگان است

دکتر آشوبی در نشست مشترک با رئیس بنیاد نخبگان گیلان:نظام سلامت گیلان نیازمند همکاری نخبگان است/ ره‌آورد نخبگان باید خدمت به مردم و جامعه باشد نظام سلامت گیلان نیازمند همکاری نخبگان است

دکتر آشوبی در نشست مشترک با رئیس بنیاد نخبگان گیلان:نظام سلامت گیلان نیازمند همکاری نخبگان است

ره‌آورد نخبگان باید خدمت به مردم و جامعه باشد نظام سلامت گیلان نیازمند همکاری نخبگان است

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: ره‌آورد تمام اقدامات فناورانه نخبگان در گیلان و دانشگاه علوم پزشکی استان باید خدمت به مردم باشد و مسیر دستیابی مردم به خدمت نوین را تسهیل و تسریع کند.

صبح امروز سه شنبه نشستی با حضور دکتر «محمدتقی آشوبی» سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان، دکتر «فرهاد شیرینی» رئیس بنیاد نخبگان گیلان، دکتر «حسن محمدیاری» عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و همچنین تعدادی از معاونین دانشگاه علوم پزشکی گیلان و بنیاد نخبگان در سالن اجلاس حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد.

خدمات و تولیدات دانشگاه علوم پزشکی گیلان باید به درد مردم بخورد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به حجم عظیمی از خدمات دانشگاه‌ها در حوزه پژوهش و تحقیق اظهار کرد: اغلب مقالات تولیدشده در مراکز دانشگاهی گیلان منجر به تولید محصول نشده و یا به نفع مردم نیستند.

دکتر آشوبی با اشاره به انباشت مشکلات و چالش‌ها در استان گیلان به‌ ویژه در نظام سلامت، افزود: دانشگاه علوم پزشکی گیلان به همکاری‌های نخبگان در همه زمینه‌ها نیازمند است.

وی با تأکید بر اینکه باید خدمات و تولیدات دانشگاه علوم پزشکی گیلان فناورانه باشد و به درد مردم بخورد، گفت: ره‌آورد تمام اقدامات فناورانه نخبگان در گیلان و دانشگاه علوم پزشکی استان باید خدمت به مردم باشد و مسیر دستابی مردم به خدمت نوین را تسهیل و تسریع کند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه هدف همه ما ارتقای نظام سلامت و تعالی انسان است، تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان از تمامی برنامه های مرتبط با رشد و تعالی سلامت انسان استقبال می‌کند.

دانشگاه علوم پزشکی گیلان مرکز تجمع استعدادها در بخش اساتید و دانشجویان است

دکتر فرهاد شیرینی – رئیس بنیاد نخبگان گیلان نیز در این نشست با اشاره به اهداف بنیاد نخبگان اظهار کرد: برنامه اصلی بنیاد نخبگان شناسایی، توانمندسازی و کمک به ورود استعدادهای برتر و نخبه برای کمک به جامعه است.

وی با اشاره به وجود استعدادهای برتر و فرهیخته در بسیاری از علوم در استان گیلان افزود: بعد از شناسایی و کمک بنیاد نخبگان به استعدادهای برتر، لازم است دستگاه‌ها و تسهیلگران این حوزه نیز در جهت شکوفایی استعدادهای موجود تلاس کنند.

رئیس بنیاد نخبگان گیلان دانشگاه علوم پزشکی استان را مرکز تجمع استعدادها در بخش اساتید و دانشجویان دانست و گفت: بنیاد نخبگان با اجرای دو طرح حمایتی مالی از استعدادهای برتر و نخبه حمایت می‌کند.

دکتر شیرینی بر لزوم مشارکت اساتید و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تأکید کرد و گفت: همکاری نخبگان علوم پزشکی گیلان با بنیاد نخبگان نیازمند همکاری مضاعف برای حل مشکلات استان است.

ضرورت تأمین و تسهیل همه خدمات به جامعه نخبگان

حسن محمدیاری – نماینده مردم شهرستان‌های تالش، رضوانشهر و ماسال و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به وجود فرهیختگانی نخبه در استان گیلان اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی آماده هرگونه همکاری و حمایت از جامعه نخبه و استعدادهای برتر در کشور است.

وی با اشاره به برخی از موانع در مسیر پیشرفت نخبگان، افزود: باید موانع موجود را با اقدامی مدبرانه و حمایت محور برداشت و استعدادهای برتر را به سمت توسعه دانش و به‌کارگیری آن در تولید محصول و خدمات فناورانه به کاربرد.عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت بر ضرورت تأمین و تسهیل همه خدمات به جامعه نخبگان تأکید کرد و گفت: باید همه تلاش خود را برای حفظ جمعیت نخبه و جلوگیری از مهاجرت آن‌ها به کار گرفت.