دوشنبه , فوریه 26 2024
آخرین خبرها
استاندار گیلان: با اجرای بیانیه گام دوم  انقلاب اقتصادی پویا، فعال و با طراوت خواهیم داشت

استاندار گیلان: با اجرای بیانیه گام دوم انقلاب اقتصادی پویا، فعال و با طراوت خواهیم داشت

استاندار گیلان: با اجرای بیانیه گام دوم انقلاب اقتصادی پویا، فعال و با طراوت خواهیم داشت

دکتر اسدالله عباسی در حضور مردم و مسئولین دولتی استان و شهرستان رودبار گفت: مردم در ۴۳ سال گذشته با همه مشکلات پای انقلاب بودند که جای قدردانی دارد و خدمت صادقانه مسئولین نظام را گوشزد و یادآوری می کند.

استاندار گیلان با اشاره به حضور ۱۱ مدیرکل و مسئولین استانی در هیئت همراه خوددر بازدید میدانی در شهرستان رودبار و بازدید های مشابه خود در دیگر شهرستان ها از عملیاتی و میدانی بودن دولت سیزدهم سخن گفت و به تلاش بی وقفه دشمنان انقلاب با استفاده از دلارهای کشورهای عربی و عربستان برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی و کمرنگ جلوه دادن عملکرد مسوولان نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و اغتشاشات اخیر را محکوم کرد.

دکتر اسدالله عباسی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه اولویت اول دولت در شروع کار خود پرداختن به کنترل همه گیری ویروس کرونا بود افزود: آن روزها متاسفانه دارو و واکسن را که خریداری کرده بودیم همین کشورهای مدعی حقوق بشر و بانی نا آرامی های اخیر جلوی امنیت دارویی و غذایی مردم را گرفتند و داروهای خریداری شده را به ما تحویل نمی دادند .

وی افزود: باید آن دسته از فریب خوردگانی که تحت تاثیر فریبکاری امپراطوری رسانه‌ای آنها قرار گرفته اند آن روزها را یادشان آورد. نماینده عالی دولت در استان گیلان سپس به سفر های استانی رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: از شروع دولت مردمی سیزدهم در هر ۸ روز یک سفر استانی جهت رسیدگی به مطالبات مردم انجام شده است.

وی با اشاره به سفر آیت الله رئیسی و هیئت همراه به استان گیلان به مصوبات ناشی از آن پرداخت و در این خصوص افزود : تا اواخر اسفند سال‌ گذشته ۱۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات نقدی از محل اعتبارات سفر استانی ریاست محترم جمهوری به گیلان اختصاص یافته است. عباسی خاطر نشان کرد: آقای رئیسی در تلویزیون گفتتند: آبروی مرا می گذارم که اقتصاد علیرغم سختی های اولیه مطلوب شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه در بیانیه گام دوم و جهاد تبیین قرار شده است با استفاده از ظرفیت ها، اقتصادی احیا و فعال و با طراوت داشته باشیم ، اظهار داشت: از سال ۸۹یارانه همچنان ۴۵هزار تومانی مانده بود که ضمن توزیع عادلانه یارانه این رقم در سال ۱۴۰۰تغییر و ارتقا یافت تا بجای اینکه یارانه در قالب ارز ترجیحی در اختیار عده ای خاص قرار بگیرد در اختیار همه مردم آنهم به صورت عادلانه توزیع شود.

وی تغییر ماهیت تخصیص یارانه ها در قالب توزیع عادلانه نشانه ای بر توزیع منابع به صورت عادلانه با اولویت محرومیت زدایی عنوان کرد.

عباسی با بیان اینکه مردم ما صبورند و مردم خوبی دارین به مقایسه اجمالی از شرایط در شروع انقلاب تا امروز پرداخت و گفت: با این مقایسه به راحتی میتوان عملکرد مثبت نظام جمهوری اسلامی را بخوبی درک کرد.

نماینده عالی دولت سیزدهم در استان گیلان با تاکید بر اینکه باید کار کرد و به آبادانی هرچه بیشتر مملکت پرداخت به عملکرد دولت در شهرستان رودبار اشاره کردو گفت؛ در ابتدای دولت سیزدهم در شهرستان رودبار ۱۷کیلومتر کابل خودنگهدار وجود داشت که امروز ۴۰کیلومتر از آن در شرف انجام است.

وی با تاکید بر نهادینه شدن تغییر الگوی مصر ف آب در جامعه از اختصاص مبلغ ۱۸۰۰میلیارد تومان غیر از اعتبارات سفر هیات دولت به استان با محوریت محرومیت زدایی تخصیص خبر داد که با رعایت اولویت در حال اجرا است.

وی همچنین میزان تخصیص اعتبار در کارگروه بخش کشاورزی را ۳۲۰۰میلیارد تومان اعلام کرد که مبلغ ۱۴۰۰میلیارد تومان در بخش آب بندان ها بوده است.استاندار گیلان در ادامه از لایروبی حدود دو هکتار از آب بندان ها در منطقه خبرداد که برای مصارف آب کشاورزی در شرف انجام است.

وی میزان اعتبارات در بخش کمیته امداد را ۴۰ میلیارد اعتبار و طرح هادی (اجرا و بازنگری ) را بالغ بر ۳۰میلیارد تومان بیان نمود.

استاندار گیلان با بیان اینکه لازم است در بخش مسکن روستایی توجه ویژه شود گفت: آن دسته از افرادی که برای اموری مانند کار به نقاط دیگر کشور نقل مکان میکنند و بعد از بازنشستگی و یا آخر هفته کاری برای اسکان در منطقه بومی و زادگاه خود مراجعه می کنند باید مورد حمایت قرار گیرند و پرداختن به این مسأله از اولویت های این دولت می‌باشد.

عباسی با بیان اینکه لازم است سازمان منابع طبیعی تعامل بهتری با اهالی و ساکنین بومی مناطق مختلف استان داشته باشند از توجه دولت به بخش گردشگری شهرستان رودبار با توجه به پتانسیل و ظرفیت های خوب کشاورزی و دام پروری و اختصاص تسهیلات خوب به سرمایه گذار آن و متقاضیان پروژه های این بخش خبر داد.

وی در ادامه خطاب به مسولین شهرستان بابت تسریع در امور، استفاده از ظرفیت های دولت الکترونیک را توصیه کرد و به فرماندار رودبار جهت بازدید های میدانی به همراه مسولین مجموعه شهرستان توصیه نمود.

دکتر عباسی صدور مجوز ۳واحد هتل و ۲واحد رفاهی را در این منطقه ارزنده دانست و پرداختن به احداث واحد های بوم گردی را مثبت قلمداد کرد.

وی در ادامه همچنین از اخذ ۲۵ هزار میلیارد تومان اعتبار برای محور ترانزیتی استان خبر داد.استاندار گیلان در ادامه رشد دانش بنیان در زمینه زاد و ولد دام و کشاورزی کشور را مطلوب ارزیابی کرد و از دستاوردهای مهم نظام برشمرد .

اسدالله عباسی در پایان ضمن تقدیر از مردم رودبار ابراز امیدواری کرد با همت شبانه روزی دولت و استفاده بهینه از ظرفیت های طبیعی رودبار و نیز حمایت امام جمعه و نماینده مردمی مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی شاهد رشد و پویایی در این شهرستان باشیم.