پنج‌شنبه , فوریه 22 2024
آخرین خبرها
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان خبر داد:بکارگیری راهبران شغلی توسط کمیته امداد گیلان در راستای اشتغال پایدار و توانمندسازی محرومین

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان خبر داد:بکارگیری راهبران شغلی توسط کمیته امداد گیلان در راستای اشتغال پایدار و توانمندسازی محرومین

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان خبر داد:بکارگیری راهبران شغلی توسط کمیته امداد گیلان در راستای اشتغال پایدار و توانمندسازی محرومین

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان: ضمن استقبال از حضور کارآفرینان موفق برای همکاری در طرح راهبری شغلی، از این افراد دعوت می‌کنیم در صورتی‌که طرح‌های تضمین‌شده دارند به کمیته امداد مراجعه نمایند.

دکتر عباس اهرابی، با بیان اینکه ایجاد فرصت شغلی برای محرومین موجب تحقق عدالت اجتماعی می شود، افزود: برطرف کردن نیازهای اساسی مددجویان تحت حمایت، افزایش شأن و منزلت مددجویان، کاهش نرخ بیکاری در میان جامعه مددجویی، افزایش درآمد محرومان برای کاهش فاصله طبقاتی، کمک به اقشار نیازمند، افزایش مناعت طبع خانواده ها و افزایش تولید ملی از دیگر اهداف ایجاد فرصت شغلی می باشد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، با تأکید بر اینکه توانمندسازی مددجویان از اولویت های این نهاد و یکی از سیاستهای محوری سال های اخیر کمیته امداد برای اشتغال آفرینی مددجویان بوده است، ادامه داد: با توجه به اینکه بسیاری از کارآفرینان و تولیدکنندگان در خانواده های مددجویی در زمینه تأمین نهاده ها و تجهیزات و فروش محصولات خود مشکل دارند، تلاش کمیته امداد فروش محصولات تولیدی مددجویان و رفع مشکلات آنها از طریق استفاده از دانش و امکانات راهبران شغلی است.

وی، اضافه کرد: راهبر شغلی در واقع یک فعال اقتصادی و کارآفرین و دارای یک بنگاه اقتصادی است که در یک کسب و کار، تخصص و تجربه های خوب و موفقی را به دست آورده است.

اهرابی، در تشریح طرح راهبری شغلی گفت: در این طرح، کارآفرینان طرح‌های اشتغال‌زایی خود را به کمیته امداد پیشنهاد داده و پس از بررسی، تصویب و احراز صلاحیت در هیأت ارزیابی راهبری استان، با انعقاد تفاهم‌نامه نسبت به توانمندسازی مددجویان و ایجاد اشتغال پایدار برای آنان اقدام می‌کنند.

کمیته امداد نیز مددجو را به کارآفرین ارجاع می‌دهد تا با توجه به تخصص خود پس از انجام مشاوره و امکان سنجی، برای مددجو فرصت شغلی پایدار ایجاد کند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، با اشاره به مزایای این طرح، گفت: سهولت دسترسی به مواد اولیه در زمینه تولید، ارائه خدمات آموزشی و مشاوره های تخصصی، دسترسی به بازار فروش، خرید تضمینی محصولات و بالا بردن راندمان کاری از جمله کارکردهای طرح راهبری شغلی برای مددجویان جویای کار است.

وی، با تأکید بر اینکه کمیته امداد با تأمین نیرو، تسهیلات قرض‌الحسنه و اجرای آموزش‌های مدّنظر راهبر، زمینه اجرای هرگونه طرح و پروژه را تسهیلگری می نماید، تصریح کرد: راهبر هیچ‌گونه تعهد استخدامی مطابق قانون اداره کار نداشته و همچنین پرداخت اقساط تسهیلات بر عهده مددجویان و از سهم درآمدی آنها می‌باشد.

راهبر نیز سود خود را در تأمین تجهیزات، آموزش و یا سود نهایی تعیین خواهد کرد.

اهرابی، با بیان اینکه تا کنون 196 کارآفرین حقیقی و حقوقی جهت همکاری با کمیته امداد استان در ایجاد اشتغال برای مددجویان این نهاد شناسایی شده اند، افزود: تا کنون در رسته‌های پرورش دام سبک و سنگین، طیور، ماهی، مکانیزاسیون کشاورزی، پرورش قارچ، تولید پوشاک، قالی بافی، صنایع دستی، چادر شب بافی، پرورش گل وگیاه و تولید گیاهان دارویی راهبران شغلی شناسایی شده اند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، در پایان خاطرنشان کرد: ضمن استقبال از حضور کارآفرینان موفق برای همکاری در این طرح، از این افراد در سطح استان دعوت می‌کنیم در صورتی‌که طرح‌های تضمین‌شده دارند به کمیته امداد مراجعه تا پس از تأیید طرح‌ها، نسبت به معرفی آن‌ها به مددجویان به‌عنوان راهبر شغلی اقدام شود.