پنج‌شنبه , فوریه 22 2024
آخرین خبرها
خلیلی، شهردار بندر انزلی مطرح کرد: بهره‌برداری از پروژه های شهرداری بندر‌انزلی ‌با  اعتباری  بیش از ۴۲ میلیارد تومان  در دهه فجر جذب ۶۲ درصدی بودجه شهرداری در سال‌جاری اجرای ۹ هزار تن آسفالت در ۱۰ ماه گذشته

خلیلی، شهردار بندر انزلی مطرح کرد: بهره‌برداری از پروژه های شهرداری بندر‌انزلی ‌با اعتباری بیش از ۴۲ میلیارد تومان در دهه فجر جذب ۶۲ درصدی بودجه شهرداری در سال‌جاری اجرای ۹ هزار تن آسفالت در ۱۰ ماه گذشته

اختصاصی/  با حضور معاون سیاسی، امنیتی، استانداری‌ گیلان، فرماندار انزلی، اعضای شورای تامین و اعضای شورای اسلامی ‌شهر انزلی پروژه های عمرانی  شهرداری انزلی  بصورت نمادین در دفتر شهردار به  بهره‌برداری رسید.

  شهردار انزلی در این مراسم  با‌ گرامی داشتن ایام الله دهه فجر افزود با بیان اینکه  با همدلی و همراهی اعضای محترم شورای شهر و تلاش های شبانه روزی پرسنل محترم شهردار درصدد رفع کمبودهای شهری  هستیم گفت:با داشتن مسوولین خادم استانی و شهرستانی بر خلاف سال های گذشته شاهد رشد و توسعه شهری گسترده  ای در آینده ی  نزدیک در شهر انزلی خواهیم بود.

از  پروژه های‌قابل افتتاح‌ایام دهه مبارک‌فجر‌ با اعتباری بالغ بر۴۲میلیارد تومان‌عنوان کرد وگفت: خوشبختانه ۶۲درصد از‌کل اعتبارات ۳۷۰ میلیارد‌ تومانی‌ تاکنون جذب شده است.

محوطه سازی استادیوم ورزشی قایقران بندرانزلی  شاخص ترین پروژه شهرداری انزلی در سال‌جاری

وی در ادامه محوطه سازی استادیوم ورزشی قایقران بندرانزلی را  با اعتباری بالغ بر ۱ونیم میلیارد از پروژه های شاخص شهرداری انزلی در سال ۱۴۰۱ عنوان کرد و گفت: با مساعدت و همدلی مدیران  محترم استانی و شهرستانی و همچنین اعضای محترم  شورای  اسلامی شهر و مجموعه شهرداری‌  در بازه زمانی ۵۵ روز‌‌ه این پروژه بزرگ به سرانجام رسید.

اجرای ۹ هزارتن آسفالت توسط شهرداری انزلی  در سال ۱۴۰۱

شهردار بندر انزلی همچنین از  اجرای۹ هزار تن آسفالت در سال‌جاری خبر داد و گفت :  این حجم از آسفالت به  میزان۸ هزار تن از دهه فجر سال گذشته تا هفته‌ دولت امسال‌  صورت گرفته و مقدار  یک هزار تن‌ نیز  از هفته‌ دولت   تا دهه فجر  امسال  با اعتباری بالغ بر۲۷میلیارد تومان انجام شده است.

وی احداث پارک مسکن‌ مهر  که شامل فضا سازی، محوطه‌ سازی، نصب  آلاچیق با لوازم پلی اتیلن ، کف‌سازی، نورپردازی و تجهیز سرویس بهداشتی بازارچه قدیمی ،لوله گذاری جهت هدایت‌‌آب‌های سطحی،فرش موزائیک و جدول گذاری  در سطح خیابان های شهر وبخشی از خیابان کارگر، پاسداران‌ و‌ ونوس،بهره‌ برداری از دومین مرکز معاینه فنی خودروهای سبک‌ واقع در سنگاچین (اولین مرکز معاینه فنی خودروهای سبک طی هفته دولت در طالب آباد انزلی نیز بهره‌برداری شده بود.) را  برنامه‌های قابل افتتاح  شهرداری انزلی در دهه فجر امسال دانست و  بدهی به جا مانده از دوره ی قبل شهرداری را  ۲۴میلیارد تومان به تأمین اجتماعی  اعلام کرد.

شهردار انزلی سپس به  بدهی‌ ۱۰میلیارد تومانی دیگری اشاره کرد که از گذشته برای شهرداری به یادگار مانده است. وی گفت:  با برنامه‌ریزی صورت گرفته در آینده ای نزدیک این بدهی نیز  پرداخت خواهد شد .

خلیلی همچنین به بدهی چند‌صد میلیارد تومانی یکی از پیمانکاران  در دوره  قبل اشاره کرد و افزود:خوشبختانه با پیگیری های مجدانه ریاست محترم  کل دادگستری استان گیلان ومجموعه مسوولین استانی و شهرستانی و با اعمال ماده ۴۷۷ قانون جلوی این مشکل بزرگ نیز گرفته شد‌‌.

تحقق ۶۲ درصدی بودجه شهرداری انزلی در سال‌جاری

شهردار انزلی با اشاره به اینکه با همدلی و مساعدت شهرداری و شورای شهر تا کنون هیچ گونه بدهی در مجموعه پرسنل شهرداری وجود ندارد میزان بودجه شهرداری بندر انزلی را در سال ۱۴۰۱  مبلغ ۳۷۰ میلیارد تومان اعلام کرد و  اظهار داشت:  با وجود‌ شرایط سخت اقتصادی امروز جامعه توانسته ایم ۶۲درصد از اعتبارات  امسال شهرداری را جذب نماییم.

  خلیلی اجرای پروژه‌هایی مانند بازارچه میوه‌ و تره‌بار در‌ ضلع غربی بازار ماهی فروشان، راه اندازی و تکمیل خانه کشتی بندر‌انزلی پس از ۷سال باجذب اعتبارات ملی، احداث پارک ۱۷هزار هکتاری ورودی‌‌ شهر باجذب سرمایه گذار، بهسازی خیابان سپه، وارد‌ مدار شدن تصفیه خانه کمپوست با اعتباری بالغ بر ۲۰میلیارد تومان و تبدیل شیرابه  آن به آب‌ زراعی برای‌رفاه حال کشاورزان که‌ مورد بازرسی مسوولین استانی و شهرستانی قرار گرفته‌ است  را از پروژه های عمرانی شهرداری نام برد که در حال اجرا می‌باشند.

خلیلی بررسی موانع مربوط به آبگرفتگی ۱۲۰هکتاری پشت بیمارستان آیت‌الله بهشتی با تامین لوله مورد نیاز را از دیگر پروژه های قابل افتتاح درسال آینده عنوان کرد و افزود: با وجود اجرای‌چنین پروژه‌هایی در‌سطح شهر انزلی باز هم شاهد کاستی‌هایی هستیم که همراهی و همدلی مسوولین مسوولان  استانی، شهرستانی را می‌طلبد.

  هادی حیدری یکی از اعضای شورای شهر انزلی نیز ضمن خیرمقدم گویی و تبریک فرا رسیدن  دهه‌فجر گفت: با وجود اینکه  شهرستان انزلی یکی از شاخص ترین شهرهای کشور بشمار می روداما متأسفانه  خدمات ارائه شده به این شهرستان  زیبنده ی  شهروندان این شهر نیست .
و ی افزود: شهر انزلی در گذشته قطب اقتصادی به شما. میرفته  اما امروز عدم  زیرساخت های  مناسب  این شهر  باعث مهاجرت جوانان منطقه شده است.

  حیدری  خاظر نشان کرد: بر اساس شاخص کشوری ، شهر انزلی درزمینه گردشگری، صید و صیادی، کشتیرانی می تواند زمینه اشتغالزایی رافراهم نماید اما متاسفانه برای اشتغال جوانان خود دچار مشکل است.

اجرای طرح ژئو پارک ۱۷ هکتاری ورودی شهر انزلی نقطه عطف گردشگری شهرستان

وی  سپس به  طرح ژئو پارک ۱۷هزار هکتاری ورودی‌‌شهر اشاره کرد و افزود: با مطالعات صورت گرفته این پارک بدون هیچگونه وارد کردن  آسیبی به‌  محیط زیست منطقه به  نقطه خوب گردشگری در شهرستان بندر‌انزلی تبدیل خواهد شد و نشاط و شادابی شهروندان را به دنبال خواهد داشت.

حیدری در پایان  از‌ مسوولین استانی وشهرستانی  خواستار تعامل و همکاری بیشتر در اجرای سریع‌تر این پروژه شد.

   مصطفی پور، معاون سیاسی امنیتی واجتماعی استانداری گیلان نیز  با بیان اینکه  افتتاح چنین پروژه های سبب دلگرمی مردم به نظام و سبب نشاط اجتماعی می‌شود گفت:  در دولت سیزدهم با وجود موانع  و مشکلات و  بدور از شتابزدگی و تاثیر پذیری از شبهه افکنی و تبلیغات سو دشمنان‌ خارجی گام به گام در  مسیر رشد و توسعه و محرومیت زدایی در عرصه‌های مختلف  پیش میرویم .

مصطفی پور اجرای‌چنین پروژه‌هایی در‌ سطح شهر انزلی را در سایه همدلی شهردار واعضای شورای شهر ودیگر مسوولین امر دانست و افزود: ما خادمان مردم با ایجاد زیرساخت ها و امکانات لازم در رشد وشکوفایی کشور، استان و شهرستان میتوانیم  نقش بسزایی داشته باشیم .