جمعه , فوریه 23 2024
آخرین خبرها
همکاری‌های فی‌مابین میراث‌فرهنگی و اوقاف گیلان افزایش می‌‎یابد

همکاری‌های فی‌مابین میراث‌فرهنگی و اوقاف گیلان افزایش می‌‎یابد

در دیدار مدیرکل اوقاف و امور خیریه با مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان، دوطرف بر افزایش تعامل و همکاری‌ با یکدیگر تاکید کردند.

به‌گزارش پس از باران به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان، به حسب دستور مقام عالی وزارت مبنی بر لزوم ساماندهی سرویس‌های بهداشتی مساجد و بقاع متبرکه سطح کشور، بدین منظور جلسه‌ای با حضور ولی جهانی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان، حجت‌الاسلام اسماعیل تدینی مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه استان برگزار و راهکارها و اقدامات لازم برای تحقق این امر مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان در این دیدار ضمن تبریک انتصاب ایشان اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع و تاکید وزیر محترم میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، در خصوص ساماندهی سرویس‌های بهداشتی کشور، این موضوع در دستور کار اداره‌کل قرارگرفته و در این راستا لزوم ساماندهی نمازخانه‌های بین‌راهی اهمیت زیادی دارد.

او ادامه داد: در چند ماه گذشته بازدیدهای مستمر نظارتی از سرویس‌های بهداشتی سطح استان افزایش یافته و با دستگاه‌های دیگر از جمله شرکت نفت با هدف ساماندهی سرویس‌های بهداشتی پمب بنزین‌های بین راهی تعامل مثمرثمری انجام شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان نیز در این جلسه، اظهار کرد: با توجه به اینکه برخی از مساجد و بقاع متبرکه در حارج شهر و نقاط دورافتاده قرارگرفته‌اند باید آنهای که ظرفیت لازم برای استفاده مردم را دارند را شناسایی شود و سپس نسبت به ساماندهی سرویس‌های بهداشتی و بازگشایی آنها در طول روز اقدام کرد چرا که برخی از آنها ظرفیت لازم برای استفاده مسافران بین راهی را ندارند.

حجت‌الاسلام اسماعیل تدینی تصریح کرد: باید برای ساماندهی بقاع متبرکه و مساجد بین‌راهی بودجه اختصاصی برای این منظور در نظر گرفته شود.

همچنین ایشان عنوان نمود نگهداری و حفاظت از بقاع متبرکه جزوظایف اصلی اداره کل اوقاف بوده و اگر کوتاهی در این زمینه صورت گرفته باشد گزارش شوددتا پیگیری های لازم صورت پذیرد