شنبه , فوریه 24 2024
آخرین خبرها
راه اندازی دستگاه های گرانول ساز در شهرک صنعتی سیاهکل

راه اندازی دستگاه های گرانول ساز در شهرک صنعتی سیاهکل

راه اندازی دستگاه های گرانول ساز در شهرک صنعتی سیاهکل

اختصاصی/ هما اکبری/گرانول برای مصارف گوناگون و صنایع بی شماری به کار رود و باید ابتدا ذوب و سپس شکل دهی و به شکل های مختلفی برش داده شود.

حسین کشاورز مدیر مسئول سوله تولید گرانول مسأله پسماند را یکی از چالش‌های مهم محیط‌زیستی کشور از سالیان گذشته بیان کرد و افزود: تولید گرانول در راستای حفظ سلامت ،مدیریت پسماندها و جلوگیری از آثار مخرب آن بر منابع طبیعی و زیستی با هدف تولید و اشتغال زایی می باشد .

وی با اظهار به اینکه مواد اولیه مرغوب برخی کارخانه ها را می توان در خود استان(گیلان ) تولید کرد گفت: به منظور بازیافت زباله و تولید مواد اولیه در صنعت خودروسازی و صنایع دیگر با همکاری شرکت پندار پلیمر از تهران زباله های پلاستیکی پرک شده به گرانول که مورد مصرف در صنعت خود رو سازی و….است تولید می شود .

وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم و تحقق شعار سال در حوزه دانش بنیان گفت : با تحقیقات انجام شده درامر زیست محیطی زباله های پلاستیکی برای بازیافت و تولید گرانول در استان گیلان بویژه شرق گیلان در نظر گرفته شده است .

کشاورز ارزش تقریبی دستگاه های موجود و مواد اولیه دراین سوله را سی میلیارد ریال عنوان کرد و ادامه داد : درنظر است که در ماه های آینده دستگاه شستشو دراین سوله بمنظور دریافت زباله های پلاستیکی جاگذاری شود تا بتوانیم از زباله های تفکیکی در صنعت این شهر استفاده کنیم .
وی با تاکید به تفکیک درست در مرحله جمع آوری مواد بازیافتی گفت : برای اینکه نتیجه کیفی از محصول بدست آورده شود لازم است که مواد به درستی و با رعایت اصول از یکدیگر جدا شوند .

گفتنی است بر اساس تحقیقات گرانول بازیافتی از نظر کیفیت تقریبا همطراز با گرانول مواد دست اول است با این خروجی که استفاده از گرانول بازیافتی موجب کاهش هزینه های تولید مواد پلاستیکی خواهد شد و از طرفی به محیط زیست هم کمک خواهد کرد بنابراین می توان با رعایت یک سری نکات کیفیت گرانول بازیافتی را ارتقا داد.

شستشوی مناسب مواد بازیافتی
در واقع هر عملی که موجب شود خلوص مواد در فرآیند بازیافت بالا رود به کیفیت گرانول بازیافتی کمک خواهد کرد و از طرفی مواد شستشو نشده موجب اختلال در فرآیند تولید گرانول خواهند شد.

حسین کشاورز بابایی نژادمتولد ۱۳۶۲ از بندرکیاشهر آستانه اشرفیه دانش آموخته مقطع کارشناسی دانشگاه علم و صنعت تهران و فعال زیست محیطی می باشد.