دوشنبه , فوریه 26 2024
آخرین خبرها

بهسازی و آسفالت بیش از ۲۸۵ کیلومتر راه روستایی در استان گیلان


پس از باران_ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان گفت: طی 10ماهه سال جاری 78.8 کیلومتر از راه روستایی خاکی، آسفالت و 152.3 کیلومتر راه روستایی آسفالته، روکش شده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان، با بیان این‌که گیلان با مواهب خدادادی و چشم‌انداز زیبا یکی از قطب‌های مهم سیاحتی در کشور بوده و ساخت پروژه‌های عمرانی در سطح استان، راه‌های روستایی را تبدیل به یک شریان مهم در گیلان نموده است، گفت: توجه به راه‌های روستایی حائز اهمیت است.
در ده‌ماهه‌ی سال جاری، ۷۸٫۸ کیلومتر راه روستایی ساخته شده که امیدواریم تا پایان سال، طول بیشتری از راه‌ها، برای تردد آسفالت و آماده بهره‌برداری شود.

نیک‌فهم همچنین از روکش آسفالت ۵۴٫۵ کیلومتر راه فرعی در گیلان خبر داده و با اشاره به این‌که در حوزه نگهداری راه‌های روستایی، هرچه آسفالت مناسب‌تر باشد، مردم و کاربران تردد امن‌تری خواهند داشت، خاطرنشان کرد: عملکرد آسفالت و روکش انجام گرفته در حوزه‌ی راه‌های روستایی و فرعی از ابتدای سال جاری تاکنون به نسبت آمار یکساله‌ی سال ۱۴۰۱، پیشرفت قابل تاملی داشت است.

گفتنی است طی ده ماهه سال جاری در ۱٫۲۳۱ کیلومتر از راه‌های روستایی استان پروژه‎های روکش و آسفالت اجرا شده است که سهم برخورداری راه‌های روستایی از آسفالت در استان گیلان ۶۰/۵ درصد می‌باشد.