شنبه , فوریه 24 2024
آخرین خبرها
کنگره بین‌المللی میرزا کوچک خان جنگلی با حضور شخصیت‌های برجسته کشوری و استانی در برج میلاد تهران برگزار شد

کنگره بین‌المللی میرزا کوچک خان جنگلی با حضور شخصیت‌های برجسته کشوری و استانی در برج میلاد تهران برگزار شد

هما اکبری/کنگره بین‌المللی میرزا کوچک خان جنگلی با حضور شخصیت‌های برجسته کشوری و استانی عصر امروز در برج میلاد تهران آغاز به کار کرد.کنگره بین‌المللی میرزا کوچک جنگلی عصر دیروز چهارشنبه نهم شهریور کنگره بین‌المللی میرزا کوچک خان جنگلی با حضور شخصیت‌های برجسته کشوری و استانی در برج میلاد تهران برگزار

در این اجلاسیه که به مناسبت یک‌صدمین سالروز بزرگداشت میرزا یونس استادسرایی معروف به میرزا کوچک جنگلی در سالن همایش‌های برج میلاد تهران برگزارشد شخصیت‌های سیاسی، فرهنگی و هنری کشور حضور داشتند .

حداد عادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی؛ محمد مخبر، معاون رئیس جمهور؛ محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ خسرو معتضد، محقق و پژوهشگر تاریخی از شخصیت‌های برجسته کشوری حاضر در این کنگره هستند.

اسدالله عباسی استاندار گیلان؛ آیت‌الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان؛ سید کاظم دلخوش رئیس مجمع نمایندگان گیلان و رضا ثقتی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان که دبیر کنگره میرزا در یک‌صدمین سالروز بزرگداشت میرزای جنگلی نیز است در این اجلاسیه به سخنرانی پرداختند این کنگره ملی که با حضور گسترده مردم به ویژه گیلانی‌ها، شخصیت‌های ملی و استانی برای نخستین بار در پایتخت برگزار شده است.

دراین اجلاس بعداز اجرای نمایش میرزا از سه پوستر جشنواره کنگره ملی میرزا کوچک خان رونمایی شد . همچنین درمحوطه سالن همایش نمایشگاهی از عکس ها ی میرزا کوچک خان جنگلی و آثار دوره وی نیز برپا بود که مورد بازدید شرکت کنندگان همایش قرارگرفت.