شنبه , فوریه 24 2024
آخرین خبرها
شرکت شهرک های صنعتی گیلان در امور پدافند غیر عامل رتبه ۵ کشوری را از آن خود کرد

شرکت شهرک های صنعتی گیلان در امور پدافند غیر عامل رتبه ۵ کشوری را از آن خود کرد

شرکت شهرک های صنعتی گیلان در امور پدافند غیر عامل رتبه ۵ کشوری را از آن خود کرد

جلسه بررسی موضوعات پدافند غیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان با حضور معاون صنعت در امور دفاعی سازمان پدافند غیرعامل کشور ، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان و مدیرعامل شرکت  شهرکهای صنعتی گیلان  برگزار شد.

رایان خبر/ رشت-در این نشست، مهندس محبوبی حسن کیاده ، به بیان گزارشی از عملکرد شرکت شهرکهای صنعتی گیلان در سال ۱۴۰۱ پرداخت و  در خصوص ظرفیت های پدافند غیر عامل این شرکت سخن گفت.

رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان ، ایجاد تدابیر پیشگیرانه جهت جلوگیری از خسارات احتمالی را از اهم وظایف پدافند غیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی گیلان در یکسال گذشته عنوان کرد و افزود: اجرای الزامات پدافند غیرعامل ،برگزاری رزمایش های شیمیایی، زیستی ،آتش نشانی ،مقابله با عملیات های خرابکارانه و …در سطح استان، اجرای  ممیزی ایمنی واحدهای صنعتی برای بیش از ۷۰۰ واحد صنعتی در راستای  کاهش خطرپذیری واحدهای تولیدی و تهیه شناسنامه شیمیایی برای بیش از ۷۰ واحد تولیدی  از عمده ترین اقدامات شرکت شهرکهای صنعتی گیلان در سال گذشته بوده است. 

مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری گیلان نیز ضمن تبریک قرار گرفتن شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان در رتبه ۵ استان اول کشور  در امور پدافند غیرعامل عامل به مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی گیلان،ضرورت توجه به عوامل پدافندی را بسیار با اهمیت دانست و افزود: حفاظت از زیرساخت ها از اهم موارد پدافند غیر عامل است.

وی یادآور شد: سال گذشته دبیرخانه پدافند غیر عامل در استان گیلان  به عنوان اولین استان اجرا شده است.ویشکایی خاطرنشان کرد:  این دبیرخانه متشکل از ۹ کمیته   است که  می تواند پشتوانه عملکردی مدیران باشد.

مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری گیلان همچنین از راه اندازی اولین دانشکده پدافند غیرعامل با محوریت حوزه زیرساختی در استان  گیلان در آینده نزدیک خبر داد و گفت:  توجه به زیرساخت ها در حوزه شهرک های صنعتی بسیار با اهمیت و مورد توجه می باشد. وی با بیان اینکه  امروزه دشمن تهدیدات متعددی را اعمال می نماید و رژیم غاصب صهیونیستی در مرز آذربایجان تا ایران در حال برنامه ریزی های خرابکارانه است، گفت: از شرکت‌های دانش بنیان حمایت کنید و اطلاعات در سیستم ، مستمرا باید به روز رسانی شود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته  صرفه جویی  برق، فشار زیادی را به  صاحبان صنایع  وارد نموده ،گفت: امسال نیز این  مشکلات باقی است و با توجه به کاهش  ۱۰۰ میلیون مترمکعبی ذخیره پشت سد سفیدرود به مدیران صنعتی، جهت صرفه جویی برق در صنایع آموزش لازم داده شود.

معاون صنعت و امور دفاعی سازمان پدافند غیرعامل کشور نیز  در این جلسه  با بیان اینکه  استان گیلان عملکرد خوبی در زمینه پدافند غیرعامل داشته، گفت: مبنای ورود  پدافند ،آشنایی با ماموریت‌های پدافند می‌باشد. 

وی  با اشاره به اینکه پدافند غیر عامل  از داخل یک خانواده شروع  و در سطح جامعه،  کشور و جهان قابل طرح است افزود: سامانه های ارتباط جمعی بسیار مهم هستند وتهدیدات  صنعت  و زیرساخت های صنعتی را باید جدی بگیریم. محمدی  اظهار داشت: این استان از دیدگاه ژئوپلیتیک بسیار مهم است  و باید از منابع و زیرساخت های  آن حفاظت شود.

دکتر محمدی در پایان یادآور شد: ما در شهرکهای صنعتی سطح  بندی خواهیم داشت و جهت حفظ  جان و مال هموطنانمان که بسیار مهم است، آموزش های پدافند غیر عامل اجتناب ناپذیر می باشد.

قاسمی، معاون عملیات سپاه قدس گیلان  نیز در این جلسه به بیان تهدیدات گوشی همراه پرداخت و گفت: تهدیدات گوشی  های همراه بسیار زیاد است.

وی با بیان اینکه  اگر  مقابله سست باشد مرحله  ترمیم و بازسازی دچار مشکل می‌شود، گفت: در مقابل تهدیدات باید تاب آوری داشته باشیم .

وی بیان داشت: شناسنامه شهرک های صنعتی بسیار مهم است و باید مورد توجه جدی قرار گیرد.گفتنی است: پس از اتمام جلسه از یکی از واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی لاهیجان بازدید بعمل آمد.