جمعه , فوریه 23 2024
آخرین خبرها
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان خبر داد: شناسایی و حمایت از 260 نخبه مددجو

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان خبر داد: شناسایی و حمایت از 260 نخبه مددجو

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان خبر داد:
شناسایی و حمایت از 260 نخبه مددجو

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان: کمیته امداد استان در حوزه های علمی – پژوهشی، اختراعات، ورزشی، فرهنگی – هنری، علوم قرآنی و تحصیلی اقدام به شناسایی مددجویان نخبه نموده است.

دکتر عباس اهرابی، با اشاره به شناسایی نخبگان و مبتکران مددجو، عنوان کرد: این اقدام با هدف حمایت جدی از نخبگان و بهره گیری از استعداد علمی و فرهنگی آنها در راستای غنای فعالیتهای فرهنگی این نهاد صورت پذیرفته است.


وی با بیان اینکه تا کنون 260 نخبه تحت پوشش را شناسایی کرده ایم، گفت: از این میان 153 نفر دانش آموز، 77 نفر دانشجو، 13 نفر طلبه علوم دینی و 17 نفر از غیر محصلین می باشند.


مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، با برشمردن زمینه های نخبگی، عنوان کرد: کمیته امداد استان در حوزه های علمی – پژوهشی، اختراعات، ورزشی، فرهنگی – هنری، علوم قرآنی و تحصیلی اقدام به شناسایی مددجویان نخبه نموده است.
اهرابی، اضافه کرد: در این طرح مددجویان دارای مقام های اول تا سوم ملّی و بین المللی در رشته های مختلف ورزشی، مقام های برتر کشوری در مسابقات و رویدادهای هنری، حافظین و برگزیدگان مسابقات قرآن کریم شناسایی شده اند.


وی، ادامه داد: مددجویان دارای اختراعات با کد ثبت، رتبه های برتر کنکور سراسری، دانش آموزان، دانشجویان و طلاب دارای معدل بالا، رتبه های برتر جشنواره ها و مسابقات علمی خوارزمی، رازی و جابربن حیان و دانش آموزان مدارس سمپاد و تیزهوشان از دیگر مددجویان نخبه شناسایی شده باشند.


مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان با بیان اینکه از میان نخبگان شناسایی شده، دانشجویان دارای مقالات برتر علمی ISI و همایشی، تألیف و ترجمه کتاب علمی می باشند، افزود: طی تفاهم نامه ای که با بنیاد ملی نخبگان منعقد شده است، زمینه عضویت نخبگان تحت حمایت این نهاد در بنیاد فراهم گردیده است.