پنج‌شنبه , فوریه 22 2024
آخرین خبرها
آغاز تولید یک میلیارد نهال در گیلان با دستور رئیس جمهور

آغاز تولید یک میلیارد نهال در گیلان با دستور رئیس جمهور

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با اشاره به آغاز تولید نهال در این استان، گفت: طرح مردمی یک میلیارد درخت به دستور رئیس جمهور و با هدف حفظ و حراست از جنگل و منابع طبیعی در گیلان آغاز شده و به زودی اجرایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، سرخوش کرم زاده امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه کاشت نهال در کشور و به ویژه در استان گیلان یکی از راه‌های حفظ و حراست از جنگل است، اظهار کرد: هرساله بخشی از جنگل‌های کشور توسط سوداگران چوب و قاچاقچیان از بین می‌روند و یکی از راه‌های حفظ جنگل توجه به کاشت نهال است.

وی با اشاره به آغاز تولید نهال در استان گیلان و با دستور رئیس جمهور گفت: طرح تولید یک میلیارد نهال به دستور رئیس جمهور و با هدف حفظ و حراست از جنگل و منابع طبیعی در گیلانو کشور آغاز شده و به زودی اجرایی می‌شود.

سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان از برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای کاشت هشت میلیون نهال در سال آینده در این استان خبر داد و افزود: تاکنون ۳۲ میلیون اصله نهال در گیلان تولید و در سال آینده هشت میلیون اصله نهال تولید خواهد شد.

کرم زاده یکی از اهداف کاشت نهال در گیلان را کمک به داشتن هوای پاک دانست و بیان کرد: اجرای طرح تولید نهال و نهال کاری به داشتن هوا و زمین پاک کمک می‌کند، لذا افزایش اکسیژن و تقویت سفره‌های آب زیرزمینی یکی دیگر مزیت‌های اجرای طرح تولید نهال است.