شنبه , فوریه 24 2024
آخرین خبرها

مدیرکل ICT استان خبر داد؛ دسترسی ۲۷۲ خانوار روستای ویسرود شهرستان شفت به اینترنت پرسرعت

مدیرکل ICT استان خبر داد؛
دسترسی ۲۷۲ خانوار روستای ویسرود شهرستان شفت به اینترنت پرسرعت

فرزاد توکلی از ارتقاء تکنولوژی یک سایت تلفن همراه در روستای ویسرود شهرستان شفت و بهره مندی ۷۵۱ نفر از اهالی این روستا به اینترنت پرسرعت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان، فرزاد توکلی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت: با ارتقاء تکنولوژی سایت موجود همراه اول، دسترسی روستای ویسرود از بخش احمدسرگوراب شهرستان شفت به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت سیار فراهم شده است.

وی با بیان این که برای ارتقاء تکنولوژی سایت‌های استان از محل اعتبارات طرح توسعه خدمات عمومی اجباری روستایی (USO) سرمایه‌گذاری شده است، بیان داشت: جمعیت ۷۵۱ نفری در ۲۷۲ خانوار از این روستا از اینترنت پرسرعت نسل چهارم بهره مند شدند.

مدیرکل ICT استان افزود: کاهش شکاف دیجیتالی و اجرای عدالت ارتباطی و رشد متوازن اتصال روستاها به شبکه ملی اطلاعات از اهم اولویت‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

توکلی با اشاره به سرمایه گذاری ۱۵ میلیارد ریالی سایت مذکور از محل منابع طرح USO ، تصریح کرد: این اداره کل در تلاش است توسعه دسترسی ارتباطات و اینترنت برای همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان طبق زمان بندی و در اسرع وقت صورت پذیرد.