پنج‌شنبه , فوریه 22 2024
آخرین خبرها
فرماندار رشت خبر داد:اختصاص بیش از یک میلیارد تومان جهت احداث یادمان شهدای گمنام و ساماندهی گلزارهای شهدا

فرماندار رشت خبر داد:اختصاص بیش از یک میلیارد تومان جهت احداث یادمان شهدای گمنام و ساماندهی گلزارهای شهدا

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر،فرماندار رشت از اختصاص یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان جهت احداث یادمان‌های شهدای گمنام و ساماندهی گلزارهای شهدای شهرستان رشت، خبر داد.
علی فتح‌اللهی در جلسه بررسی مشکلات ایثارگران شهرستان رشت با بیان اینکه ایثارگران و خانواده‌های آنان مظهر شهامت، صبر و ایثار در نزد همگان هستند، اظهار داشت: در شرایط فعلی، شرایط بد اقتصادی می‌تواند برای خانواده‌های معظم شهدا که تعدادی از آنان به کهولت سن رسیده اند، مشکلات بیشتری را در حیطه تامین معیشت و اشتغال سبب شود، لذا احترام و خدمت به این خانواده‌ها باید سرلوحه کار تمامی مسئولین امر باشد.

فرماندار شهرستان رشت با تاکید بر اینکه ما در این انقلاب هر چه داریم، از برکت خون شهداست، بیان کرد: قدرشناسی از خانواده شهداء و ایثارگران، باید فراتر از حرف و گفتگو و کاملا عمل گرایانه باشد.

وی با بیان اینکه برای بازسازی تصاویر یادمان شهداء حدود ۳۰۰ میلیون تومان در کمیته برنامه ریزی اعتبار در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: شهدای گمنام، مهمانان عزیز ما هستند، از این رو به قبور این شهدا باید رسیدگی ویژه شود.

فتح‌اللهی درباره موضوع نحوه واگذاری زمین جهت احداث مسکن ۲۱ جانباز بالای ۷۵ درصد و ضرورت توجه به این مهم، بیان داشت: در این رابطه، کارگروهی با محوریت معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری رشت، تشکیل و اقدامات لازم برای سرعت بخشیدن به این موضوع انجام خواهد شد.

فرماندار رشت با اشاره به پیشرفت ۲۰ درصدی پروژه احداث مجتمع توانبخشی درمانی ایثارگران در منطقه لاکان، برلزوم پیگیری جدی و تسریع در روند اجرایی این پروژه تاکید کرد.

وی در خصوص رسیدگی به تابلوهای شهدا در سطح شهرستان، خاطر نشان کرد: در این رابطه، استفاده از ظرفیت تمام ادارات باید مورد توجه قرار گیرد و کارگروهی نیز برای پیشبرد این امر تشکیل خواهد شد.

فرماندار شهرستان رشت با تاکید بر این که ارایه خدمات درمانی به جانبازان و ایثارگران باید به بهترین صورت باشد، اظهار داشت: شهرستان رشت دارای ۱۱ هزار و ۹۲۵ ایثارگر، ۲ هزار و ۸۸ شهید، هفت هزار و ۵۷۶ جانباز و یک هزار و ۱۰۱ آزاده است که باید خدماتی در خورشان این عزیزان به آن‌ها ارائه شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از تلاش و حضور همیشگی اصحاب رسانه جهت انعکاس اخبار جلسات، بر لزوم انتقال جامع و کامل مفاهیم جلسات در خبرگزاری‌ها تاکید و تصریح کرد: در برخی از موارد متاسفانه انتقال نادرست مفاهیم، سبب ابتر ماندن کلام گوینده سخن شده و فحوای کلام آنچنان که باید از سوی مردم جامعه درک نمی‌شود و به تبع آن، نتیجه عکس و گاهی تشویش اذهان عمومی را سبب می‌شود.

فتح‌اللهی با بیان اینکه حضور هفتگی و مستمر تمامی نمایندگان شهرستان رشت در نشست بررسی مشکلات شهرستان رشت، در خور تقدیر است، افزود: وجوداین همگرایی و همراهی می‌تواند زمینه ساز رفع بسیاری از مشکلات و توسعه بیش از پیش مرکز استان گیلان باشد.

جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه طی سخنانی بیان داشت: در قانون برنامه پنجم و ششم توسعه همه دستگاه‌ها به حفظ آثار و یادگارهای دفاع مقدس و شهدا ملزم هستند.

وی در ادامه افزود: بنابراین هر یک از دستگاه‌ها برای بازسازی و حفظ تابلوهای شهدا در سطح شهرستان رشت باید همکاری داشته باشند.

آقازاده دیگر نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه، گفت: در امر تردد جانبازان در محیط شهری، ادارت و سازمان‌ها مشکل وجود دارد و تسهیل این مشکل، بارها توسط مدیران اجرایی مطرح شد، اما متاسفانه همچنان شاهد وجود مشکلات عدیده در این حوزه هستیم.

محمدرضا احمدی یکی دیگر از نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود مشکل اشتغال در ایثارگران در پی معضل بیکاری عموم جامعه، گفت: طبق قانون، بخشی از جذب کارکنان ادارات دولتی، باید به خانواده‌های ایثارگران، جانبازان و شهداء اختصاص یابد.

وی با اشاره وجود مشکلات معیشتی در برخی از خانواده معزز ایثارگران، تاکید کرد: در این راستا ضرورت دارد اهتمام و پیگیری جدی جهت رفع معیشتی ایثارگران وجود داشته باشد.