دوشنبه , فوریه 26 2024
آخرین خبرها
پس از سیزده سال انجام شد: پیگیری اجرای پروژه رینگ ۹۰ متری با حضور سرمایه گذار در ساختمان شورا

پس از سیزده سال انجام شد: پیگیری اجرای پروژه رینگ ۹۰ متری با حضور سرمایه گذار در ساختمان شورا

پس از سیزده سال انجام شد: پیگیری اجرای پروژه رینگ ۹۰ متری با حضور سرمایه گذار در ساختمان شورا

پس از سیزده سال سکوت و پنهان کاری، پروژه رینگ ۹۰ متری با حضور سرمایه گذار بخش خصوصی در سالن اجتماعات شورا و با حضور واثق کارگرنیا رئیس شورای رشت و محسن سماکچی رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورا بررسی شد.

به گزارش پس از باران به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت، رئیس شورای اسلامی شهر رشت در این نشست با اشاره به اینکه طبق مدارک و مستندات ارائه شده توسط سرمایه گذار ، در سال ۸۹ قرار دادی مابین این شرکت سرمایه گذاری و شهرداری رشت منعقد شد که بنا به دلایل نامعلومی تا کنون اجرایی نشده است.

محمد حسین واثق کارگرنیا با بیان اینکه شهر رشت با مشکلات ترافیکی متعددی مواجه است افزود: رشت به لحاظ جمعیتی روز به روز در حال گسترش است اما متاسفانه وضعیت خیابان های شهر همطراز جمعیت توسعه پیدا نکرد و همین مسئله موجب بروز گره های ترافیکی در رشت شده است.

وی با تاکید به اینکه رشت جزو شهرهای بزرگ کشور است افزود: شهر رشت فاقد کمربندی و رینگ است و سالهاست که موضوع اجرای رینگ ۹۰ متری و کانال ژ پنج که اجرای آن تاثیر فراوانی در کنترل و بهبود وضعیت ترافیک دارد مطرح شده اما طی این سالها اقدام موثری در این باره انجام نشد.

رئیس شورای اسلامي شهر رشت به اعلام مشارکت سرمایه گذار بخش خصوصی پیرامون اجرای پروژه رینگ ۹۰ متری در شهر رشت اشاره کرد و گفت: بر اساس مدارک و مستندات در سال ۸۸ سرمایه گدار بخش خصوصی آمادگی اش را به منظور مشارکت در پروژه رینگ ۹۰ متری اعلام کرد و در این راستا نیز قرار دادی فی مابین شرکت سرمایه گذار و شهرداری رشت منعقد شد که پس از آن بنا به دلایل نامعلومی اجرایی نشد .

کارگرنیا با انتقاد از بی توجهی به اجرای پروژه رینگ ۹۰ متری در رشت تصریح کرد: یقینا اجرای این پروژه در همان سال می توانست تاثیر فراوانی در کنترل و بهبود وضعیت ترافیک رشت داشته باشد و انجام این پروژه یقینا در سال‌های ۸۰ هزینه کمتری نیز به بیت المال تحمیل می کرد که متاسفانه پنهان کاری های شائبه برانگیز درباره اجرای این قرار داد در کنار رقم زدن وضعیت ترافیکی نامناسب ، در شرایط فعلی نیز بار مالی فراوانی به شهر تحمیل می کند.وی با اشاره به اینکه اخیرا سرمایه گدار این پروژه به بنده مراجعه کرد و با اطلاعاتی که در اختیارم قرار داد از وجود این قرار داد مطلع شدم افزود: شورای ششم رشت عزم خود را به منظور کنترل و کاهش معضل ترافیک که دغدغه بسیاری از شهروندان است جزم کرده و از حضور سرمایه گذار در پروژه های عمرانی رشت استقبال می کند.

رئیس شورای رشت به عدم حضور شهردار رشت در این جلسه اشاره کرد و گفت: شهردار رشت به واسطه حضور نمایندگان یکی از وزارتخانه ها در رشت نتوانست در جلسه امروز حضور داشته باشد .

پروژه رینگ ۹۰ متری حجم بزرگی از ترافیک رشت را برطرف می کند

رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه بنده نسبت به‌این پروژه دیدگاه مثبتی دارم اظهار کرد: برخی از ایراداتی که شهرداری رشت درباره این پروژه مطرح می کند بحق است و یقینا با چند نشست تخصصی این مشکل برطرف می شود .محسن سماکچی با بیان اینکه در نهایت ماحصل این نشست ها ختم به نتایج خوبی برای این پروژه می شود افزود: اجرای رینگ  ۹۰ متری حجم بزرگی از ترافیک رشت را برطرف می کند.

شوراهای ادوار گذشته پذیرای سخنانم درباره پروژه رینگ ۹۰ متری نبودند

سرمایه گذار بخش خصوصی نیز در این جلسه با قدردانی از نگاه شورای ششم رشت نسبت به این موضوع اظهار کرد: این پروژه بسیار بزرگ است و یقینا در رفع مشکل ترافیک شهر بسیار تاثیر گذار است.

محمد حسین سالکی  با قدردانی از نگاه حمایتی و دلسوزانه ریاست شورا برای خدمت به شهر و توسعه رشت افزود: بنده طی سالهای اخیر که قرار داد این پروژه بنا به دلایل نامعلومی اجرایی نمی شد به روسای شوراهای ادوار گذشته رشت بارها مراجعه کردم اما به غیر از واثق کارگرنیا هیچ کدام پذیرای سخنانم نشدند و از سال ۸۹ تا کنون این قرار داد بلاتکلیف باقی ماند.

وی با بیان اینکه در سال ۸۹ مدت اجرای قرار داد منوط به صدور کلیه مجوزها شده بود تصریح کرد: شهرداری در همان زمان به دریافت تضامین اجرایی تاکید داشت که ما هم اعلام کردیم که از بابت تضامین مشکلی نداریم و متاسفانه در همان سالها صورتجلسه ای در شهرداری تنظیم شد که بعدها متوجه شدیم از این بابت نیت مثبتی وجود نداشته و تبدیل به مشکلات دیگر و در نهایت توقف اجرای پروژه شد.

سرمایه گذار پروژه رینگ ۹۰ متری رشت با اشاره به اینکه قرار بود زمینی به منظور تجهیز کارگاه در اختیار ما قرار دهند افزود: متاسفانه هیچ زمینی در این باره به ما اختصاص داده نشد و بعد از مدتی نیز موضوع فسخ قرار داد را مطرح کردند که در این باره نیز چون قرار اداد مشارکتی بود اجازه فسخ یک طرفه را نداشتند.پس از مباحث مطرح شده ، مقرر شد کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلام رشت در اسرع وقت نسبت به بررسی بندهای قرار داد مربوطه وارد عمل شود و نتایج بررسی ها به زودی و با حضور ریاست و اعضای شورا ، شهردار رشت و سرمایه گذار بخش خصوصی به اطلاع رسانده تا تصمیم گیری های نهایی انجام شود.