دوشنبه , فوریه 26 2024
آخرین خبرها
مدیر کل صمت گیلان: ۳۷درصد تولید نخ فرش ماشینی کشور در گیلان تولید می شود

مدیر کل صمت گیلان: ۳۷درصد تولید نخ فرش ماشینی کشور در گیلان تولید می شود

مدیر کل صمت گیلان: ۳۷درصد تولید نخ فرش ماشینی کشور در گیلان تولید می شود

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در حاشیه بازدید از چند واحد تولیدی استان گیلان گفت: ۳۷درصد نخ مورد استفاده در تولید فرش ماشینی کشور در استان گیلان تولید می شود.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی اداره کل صمت گیلان؛ تیمور پورحیدری در حاشیه بازدید از یک شرکت تولید انواع ظروف چینی و دو شرکت نساجی مستقر در حومه شهرستان رشت، اظهار داشت: دو کارخانه بزرگ ریسندگی گیلان با تکنولوژی جدید ۳۷ درصد نخ مورد استفاده در تولید فرش ماشینی کشور را تامین می کنند و این ظرفیت قابل افزایش است.

مدیرکل صمت گیلان تصریح کرد: در سال گذشته ۱۷ هزار تن نخ از ترکیه وارد کشمدیرور می شد و در حالی که در سال جدید در مدت مشابه فقط ۱۶۴ تن نخ وارد شده است و نشان از افزایش میزان تولید و تامین نیاز بازار داخل کشور به واسطه ارتقاء توان واحدهای تولیدی داخلی را دارد.

دکتر پورحیدری افزود: با توجه به وجود ظرفیت بالقوه تولید نخ در کشور و بویژه در استان گیلان؛ می توانیم با ورود ماشین آلات با تکنولوژی به روز و با افزایش تولید، علاوه بر تامین نیاز داخلی چشم اندازی در خصوص صادرات نخ نیز داشته باشیم.

وی درخصوص شرکت ریسندگی گیلان و ریسندگی پرتو گفت: اشتغال این شرکت ها بالغ بر ۵۰۰ نفر به طور مستقیم می باشد و در سه شیفت مشغول به فعالیت هستند و سالانه هشت و نیم هزار تن تولید نخ دارند و علاوه بر تولید نخ فرش ماشینی نخ مخصوص تریکو را نیز تولید می کنند.

وی همچنین در حاشیه بازدید از شرکت چینی پارس گفت: این شرکت یکی از برندهای معتبر کشوری تولید ظروف چینی در سطح ملی می باشد و به دلیل تولید محصولات با کیفیت، علاوه بر فروش در بازار داخل ، در صادرات به کشورهای همسایه نیز ید طولایی دارد.