دوشنبه , فوریه 26 2024
آخرین خبرها
شهردار چاف و چمخاله در مراسم روز درختکاری مطرح شد:پارک بامبو تا فروردین به بهره‌برداری می‌رسد

شهردار چاف و چمخاله در مراسم روز درختکاری مطرح شد:پارک بامبو تا فروردین به بهره‌برداری می‌رسد

کاشت ۳ هزار اصله نارنج و احداث پارک بانوان

به گزارش رایان خبر به نقل از دیار میرزا شهردار چاف و چمخاله در مراسم درختکاری که امروز پنجشنبه ۱۴ اسفند با حضور فرماندار و مسوولین شهرستان لنگرود در شهر چاف و چمخاله برگزار شد، گفت: عرصه پارک جنگلی توسکا به صورت اجاره‌ای از سوی منابع طبیعی واگذار شده است.
وی افزود: در فاز اول پارک جنگلی به بهره برداری رسید و پارک بامبو (خیزران) در فاز دوم پروژه همزمان با پایان فروردین به پایان می‌رسد.
شهردار چاف و چمخاله نیز با اشاره به اینکه عرصه پارک جنگلی توسکا به صورت اجاره‌ای از سوی منابع طبیعی واگذار شده، افزود: در فاز اول پارک جنگلی به بهره برداری رسید و پارک بامبو (نی خیزران) در فاز دوم پروژه همزمان با پایان فروردین به پایان می‌رسد.

کمیل لاهوتی با تاکید بر اینکه در فاز سوم نارنجستان ایجاد می‌شود، افزود: در کنار خیابان نیز درختان چنار کاشته می‌شود و انتهای پارک نیز سرو شیراز کاشته میشود.

وی از کاشت ۳ هزار اصله نارنج در محوطه داخلی پارک خبر داد و گفت: پارک ۱۳ هکتاری در طول یکسال تکمیل و به بهره برداری می‌رسد.
شهردار چاف و چمخاله یادآورشد شد: ۵ هزار از فضای ۱۳ هزار هکتاری نیز برای احداث پارک بانوان اختصاص می‌یابد.


رحیم حیدری نیز در حاشیه این مراسم با قدردانی از شهرداری چاف و چمخاله و اعضای شورا که با همکاری منابع طبیعی اقدام به درختکاری کرده اند، گفت: اقدامی که در راستای حفظ فضای سبز صورت داده‌اید بر کسی پوشیده نیست.
فرماندار لنگرود با اشاره به اهمیت بالای حفظ گونه‌های جنگلی نظیر توسکا یادآور شد: امیدواریم که در سایه تعامل مدیریت شهری و همراهی مردم شاهد توسعه و حفظ پارک جنگلی باشیم.