جمعه , فوریه 23 2024
آخرین خبرها
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان:احداث قریب به 700 كیلومتر كابل خودنگهدار از ابتدای سال تا پایان مهرماه در استان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان:احداث قریب به 700 كیلومتر كابل خودنگهدار از ابتدای سال تا پایان مهرماه در استان

محمدتقی مهدیزاده مدیر عامل شرکت توزیع برق گیلان از احداث قریب به 700 کیلومتر کابل خودنگهدار در استان با اعتباری بالغ بر 1500 میلیارد ریال خبر داد.

مهدیزاده گفت: یکی از معضلات و چالش های اساسی استان گیلان، موضوع فرسودگی شبکه و انباشت این فرسودگی طی سالیان اخیر است.

وی تاکید کرد: استان گیلان به دلیل شرایط جوی و همچنین مواجه با بحران های طبیعی سهمگین نظیر بارش های برف سنگین ، رطوبت و شرجی بودن هوا، تندباد و طوفان های فصلی ایجاب می کند که شبکه های توزیع برق به ویژه در حوزه فشار ضعیف ، مورد نوسازی و مقاوم سازی قرار گیرد.

مدیرعامل توزیع برق گیلان افزود: از دیگر مزایای اصلی استفاده از کابل خود نگهدار در شبکه‌های هوایی توزیع برق می توان به جلوگیری از اتلاف انرژی برق،کاهش هزینه نگهداری شبکه، افزایش ضریب ایمنی، زیبا سازی شهری و روستائی و کاهش میزان استفاده های غیر مجاز از برق اشاره کرد.

وی با بیان اینکه از مجموع حدود 20 هزار کیلومتر شبکه فشار ضعیف هنوز ۱۳ هزار کیلومتر از شبکه‌های استان گیلان شبکه‌های سیمی است و با تأکید بر لزوم تعویض این شبکه به کابل خودنگهدار اظهار داشت: این موضوع می‌طلبد که با سرعت و برنامه دقیق‌تر تبدیل کل شبکه سیمی استان به کابل خودنگهدار را انجام دهیم.

مهدیزاده تاکید کرد: همت و همراهی مسئولان استانی به ویژه نمایندگان مردم شریف استان در مجلس شورای اسلامی برای جذب اعتبارات و منابع مالی لازم برای نوسازی شبکه های توزیع برق گیلان امری ضروری و مورد درخواست است.

وی خاطرنشان کرد: علیرغم وجود مشکلات مالی و تنگناهای موجود در این زمینه، از ابتدای سال جاری تاکنون قریب به ۷۰۰ کیلومتر کابل خودنگهدار در مناطق شهری و روستایی استان احداث شده است.

مدیر عامل شرکت توزیع برق گیلان اضافه کرد: اولویت برای احداث کابل خودنگهدار مناطق کمتر برخوردار و همچنین دارای فرسودگی و ضعف برق است تا همگان از عدالت خدمت رسانی برخوردار شوند.

گفتنی است شرکت توزیع برق گیلان در کل استان با بیش از 30 هزار کیلومتر شبکه فشار متوسط و فشار ضعیف در حال خدمت رسانی به مردم شریف استان است.