شنبه , فوریه 24 2024
آخرین خبرها
جلسات شورای رشت طبق روال قانونی برگزار می شود

جلسات شورای رشت طبق روال قانونی برگزار می شود

جلسات شورای رشت طبق روال قانونی برگزار می شود

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به روند برگزاری جلسات صحن شورای رشت گفت: جلسات شورا طبق روال قانونی در نیمه اول و دوم هر ماه برگزار می شود.

به گزارش رایان خبر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت، محمد حسین واثق کارگرنیا با اشاره به اینکه بر اساس قانون شورا هر ماه باید دو جلسه برگزار کند اظهار کرد: همچنین شورا می تواند بر اساس ضرورت، جلسات فوق العاده ای را در طول ماه برگزار کند.

وی با بیان اینکه بررسی لوایح ارسالی از سوی شهرداری در اولویت کار شورا است افزود: شورا در صورتی که لوایحی از سوی شهرداری ارسال شود که ضرورت داشته باشد می تواند جلسات فوق العاده داشته باشد .

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به عدم ارسال لوایح مهم از سوی شهرداری رشت به شورا اشاره کرد و گفت : اخیرا لایحه ای از سوی شهرداری رشت به شورا ارسال نشده است و فقط چند مورد کمک مالی به اشخاص و یا گروه های خاص از سوی شهرداری به شورا ارسال شد که ضرورتی برای برگزاری جلسات فوق العاده نداشت.

وی با بیان اینکه کمیسیون های تخصصی شورا نیز در حال برگزاری است گفت: موضوعات مختلف شهری در کمیسیون های تخصصی شورا مورد بررسی قرار می‌گیرد و پیشنهادات کمیسیونها در صحن شورا بررسی و مصوبات جهت اقدام لازم به شهرداری ارسال میگردد.