دوشنبه , فوریه 26 2024
آخرین خبرها
بهره برداری از ۱۷ پروژه عمرانی در بخش لشت نشا با خصوص فرماندار رشت در آخرین روز از هفته دولت

بهره برداری از ۱۷ پروژه عمرانی در بخش لشت نشا با خصوص فرماندار رشت در آخرین روز از هفته دولت

بهره برداری از ۱۷ پروژه عمرانی در بخش لشت نشا با حضور فرماندار رشت در آخرین روز از هفته دولت

با حضور دکتر امام پناهی ،فرماندار رشت در آخرین روز هفته دولت ، ۱۷ طرح در حوزه عمران شهری و روستایی، بهداشت و درمان و انرژی، با صرف اعتبار ۱۵ میلیارد و 601 میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در بخش لشت نشا به بهره برداری رسید.

دکتر امام پناهی با حضور در گلزار شهداء این شهر و تجدید پیمان با شهدای والامقام ایران اسلامی، اظهار داشت: افزایش توجه دولت مردمی ایران قوی به شهرهای اقماری و روستاها و همچنین تلاش بر عدم تمرکز خدمات در مراکز شهری بزرگ، توسعه متوازن شهرستان و رونق بخش های مختلف را به دنبال خواهد داشت.

فرماندار رشت در مراسم بهره‌برداری از مرکز جامع سلامت شماره ۲ لشت نشاء که توسط دانشگاه علوم پزشکی، با زیر بنای ۳۵۰ متر مربع و مجموع هزینه ۳ میلیارد و ۹۷۰ میلیون تومان برای ساخت بنا، فراهم آوردن زیرساخت‌ها و تجهیز مرکز به مرحله بهره‌برداری رسیده است، اظهار داشت: احداث این مرکز اقدامی ارزنده در ارتقاء شاخص های سلامت بوده و هر گامی که در حوزه بهداشت و درمان برداشته شود زمینه برخورداری از جامعه ای شاد و پرنشاط را فراهم خواهدآورد.

امام پناهی در ادامه حضور در شهر لشت نشاء، به صورت متمرکز ۱۲ پروژه شهرداری این شهر در حوزه عمران شهری شامل روکش آسفالت، نصب پل عابر پیاده و لوله گذاری و هدایت آب های سطحی، که با صرف اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان به مرحله بهره‌برداری رسیده را افتتاح نمود.

نماینده عالی دولت در مرکز استان ضمن حضور در روستای لسکو، پل ارتباطی این روستا را که با اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و توسط اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به اتمام رسیده است؛ مورد بهره برداری قرار داد.

وی در این باره اظهار داشت: پل ارتباطی روستای لسکو از کیفیت و ایمنی لازم برخوردار نبوده، که پس از سالها پیگیری مردمی و با توجه به نگاه ویژه دولت سیزدهم به گسترش و بهسازی شبکه راه‌های روستایی و استفاده هر چه بیشتر از جاذبه روستاها در راستای توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی روستانشینان، امروز مراحل ساخت آن به پایان رسیده و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

فرماندار شهرستان رشت سپس در روستای لاشک حاضر شد و پروژه نصب ترانس و تقویت و اصلاح شبکه برق این روستا را که با اعتبار بیش از ۱۵ میلیارد ریال توسط توزیع برق شهرستان با انجام رسیده بود را مورد بهره برداری قرار داد.