جمعه , فوریه 23 2024
آخرین خبرها

اولین جشنواره فرهنگی،فرآورده های لبنی و صنایع دستی در کشایه اشکورات گیلان برگزار شد

به همت دهیار جوان و اعضای شورای اسلامی روستای کشایه اشکورات رحیم آباد رودسر اولین جشنواره فرهنگی و صنایع دستی به مناسبت روز جهانی صنایع دستی در منطقه گردشگری و تاریخی با هدف تحقق شعار سال و اشتغال آفرینی و جذب گردشگر برگزار شد.

امید رجبی پور کشایه دهیار جوان این روستا با اشاره به اینکه، این جشنواره در راستای تحقق شعار سال و با هدف اشتغال آفرینی در این منطقه و جذب گردشگر برگزار خواهد شد،گفت : با تخصیص اعتبارات مناسب ، می توان طرح های اشتغال زایی در مناطق محروم ایجاد و از ظرفیت جوانان ، زنان و مردان در جهت توسعه و عمران مناطق گردشگری استفاده کرد و جلوی مهاجرت را گرفت.

برنامه های آئینی گروه فرهنگی هنری سی گل ، نمایش کمدی ، نمایش زندگی سنتی ، موسیقی محلی ، اجرای شعر محلی با معرفی اشکور ، ورزشهای بومی محلی از جمله طناب کشی و کشتی گیله مردی را بخشی از برنامه های این جشنواره عنوان کرد که توسط گروه‌های مختلف موسیقی، نمایشی، فرهنگی ، ورزشی و ادبی اجرا شد.

این جشنواره با مجری گری سمیرا آقایی از مجریان صداسیمای مرکز گیلان و مقداد غلامی بازنشین آغاز و در ادامه ، گروه موسیقی به خوانندگی لقمان حسین زاده شوئیلی به اجرای موسیقی محلی خواهند پرداخت و گروه هنری سی گل به سرپرستی بهزاد پورحیدری به اجرای نمایش های محلی پرداختند.

تقدیر از کشاورزان و دامداران نمونه _ غرفه های لبنی و نان و آش محلی _ غرفه موسسه محیط زیست و غرفه های صنایع دستی و سوغات ، از دیگر برنامه های این جشنواره بود.