جمعه , فوریه 23 2024
آخرین خبرها
برگزاری بزرگترین فستیوال خوراک کشور در رشت زیبا

برگزاری بزرگترین فستیوال خوراک کشور در رشت زیبا

گزارش: زهرا رگان/ گیلان سرزمین آبا و اجدادی ما با فرهنگ و هنر و ادب و تنوع غذا و آب و هوای مطبوع معروف است.

جای جای این کهن سرزمین سبز، با زیبایی های دلفریبش سبقه تاریخی بلندی را بر پیشانی تاریخ گواهی می‌دهد که مایه مباهات هر گیلانیست.

شهر رشت از دیرباز در همه زمینه های فرهنگی، ادبی، اجتماعی و اقتصادی و سیاسی شهر اولین ها بوده است. تنوع خوراک و غذاهای خوشمزه اش سخن از وسعت دل مردمان پاک نهادش دارد اینکه سفره های مهمان داریشان همانند گستردگی دلشان زبانزد خاص و عام است.

چند سالیست که به همت دلسوزان و دغدغه مندان فرهنگ و هنر این شهر زیبا روزی بنام این شهر نام گرفته است؛«روز رشت»

۱۲ دیماه « روز رشت» است ،امسال نیز همانند سال‌های گذشته دست اندرکاران امور فرهنگی اجتماعی شهر تصمیم گرفتند این روز و حتی یک هفته را به این مناسبت گرامی بدارند از این رو تصمیم دارند با همت و همکاری و همدلی همدیگر بزرگترین فستیوال خوراک کشور را به مناسبت گرامیداشت روز و هفته رشت برگزار کنند.

پیش از ظهر امروز شنبه دهم آذر ماه با حضور معاون امور هماهنگی سرمایه گذاری و اقتصادی استانداری گیلان، اعضای شورا و شهردار رشت ، مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی گیلان ، رییس دانشگاه علمی کاربردی گیلان و جمعی از مدیران استانی از پوستر بزرگترین رویداد خوراک کشور که ششم و هفتم دی ماه همزمان با هفته رشت در این شهر برگزار می شود رو نمایی شد.

معاون امور هماهنگی سرمایه گذاری و اقتصادی استانداری گیلان:

در این مراسم حسین محمدیان، معاونت امور هماهنگی سرمایه گذاری استانداری گیلان با بیان اینکه امروز فضای استان گیلان و شهر رشت برای استفاده از ظرفیت های خیلی خوبی که در همه زمینه ها از جمله کشاورزی، گردشگری و صنعت استفاده کنینم آماده است، گفت: معرفی زنجیره ارزش در برنامه هفتم توسعه کشور اشاره نمود و گفت: تکلیف ما در برنامه هفتم و تکلیف وزارت کشور « زنجیره ارزش» است و در این زنجیره است ظرف مدت دو سال فعالیت هارا به نتیجه مطلوب برسانیم.

وی افزود: استان گیلان جز استانهایی است که با توجه به تنوع اقلیم و محصولات کشاورزی دو «زنجیره ارزش» معرفی کرده است که ده محصول در این قالب گنجانده شده است.

وی خاطرنشان کرد: در گیلان ظرفیت ها و تنوع بسیار زیاد است و نمیتوان فقط به یک مسأله پرداخت.

معاون هماهنگی امور سرمایه گذاری و اقتصادی استانداری گیلان در ادامه با اشاره به اینکه دولت برای سرمایه گذاری توان زیادی ندارد و اعتبارات آن محدود است، گفت: وظیفه دولت ایجاد زیرساخت ها و بسترهای توسعه جهت ورود بخش خصوصی می‌باشد.

وی در ادامه از صدور مجوز های بی نام جهت تسهیل در سرمایه گذاری اقتصادی در استان گیلان خبرداد و گفت: در گذشته حدود ۲۲۰ مجوز بی نام در حوزه اقتصادی معرفی شده است که در حال حاضر در چند فاز تعریف شد ه است .

وی در ادامه یادآور شد: برنامه ی ما این است که در هر فصل حداقل« ده مگا پروژه » تعریف کنیم و تا یک ماه آینده همه اسناد آنها آماده و در اختیار سرمایه گذاران قرار میگیرد.
وی یکی از شاخص های این طرح ها را کاهش بروکراسی های اداری عنوان کرد.

محمدیان در ادامه از تعامل خوب مدیران استان و شهرداری و شورای اسلامی شهر رشت ابراز امیدواری نمود
تا زمینه توسعه فراهم شود.

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی گیلان:

ثبت ملی ۳۳ خوراک گیلانی

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی گیلان در این مراسم با بیان اینکه ۳۵۰ نوع خوراک در استان شناسایی شده که ۳۳ مورد به ثبت ملی رسیده است

ولی جهانی افزود: برای برگزاری این فستیوال برنامه‌های متنوعی در بخش‌های مختلف پیش‌بینی شده است که حوزه‌های میراث فرهنگی و شهرداری رشت مسئول اجرای این برنامه‌ها هستند.

او در ادامه با اشاره به اینکه رتبه اول گردشگری خوراک را در بین ۳۱ استان کشور داریم به شناسایی ۳۵۰ نوع خوراک در استان گیلان خبر داد که ۳۳ مورد به ثبت ملی رسیده است.
مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی گیلان از شناسایی ۵ نوع خوراک خبرداد که اخیرا شناسایی شده اند و به زودی در فهرست میراث ملی ثبت قرار می گیرند.

جهانی سپس به کاوش‌های باستان شناسی در نقاط مختلف گیلان اشاره نمود و خاطرنشان کرد: ویژگی‌های اقلیمی مناطق مختلف گیلان و سبک زندگی مردم در پرورش دام و طیور و همچنین گستردگی درختان گردو در جنگل های شمال کشور بیشترین نوع غذایی که مردم در دوره ‌های قدیم استفاده می‌کردند خوراک گوشت و خورشت فسنجان بوده است.

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی گیلان اضافه کرد: در تلاش هستیم با اخذ مجوزهای لازم در این جشنواره نمایشگاهی از آثار و ظروف سفالی مربوط به پخت و پز مناطق مختلف گیلان را در هفته گرامیداشت روز رشت برای عموم مردم به نمایش بگذاریم.

جهانی همچنین از حضور ۳۰ خبرنگار برای پوشش برنامه های روز رشت خبر داد از کشور و استان دعوت شده اند .
وی اضافه کرد: همچنین هماهنگی هایی صورت گرفته تا از ظرفیت حضور ۵ سفیر کشورهای همسایه ایران نیز در این فستیوال استفاده شود.

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی گیلان با اشاره به اینکه چون روز رشت برای ما خیلی مهم است گفت: بمنظور تبلیغات محیطی در تمام شهرستان ها بنر برگزاری فستیوال خوراک نصب خواهد شد همچنین با ۵۰ رستوران هماهنگ شده تا در شهرستان ها هماهنگ کردیم در این جشنواره حضور داشته باشند و ۲۰غرفه صنایع دستی داریم.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در راستای حفظ برند رشت «شهر خلاق خوراک یونسکو » اظهار کرد: در کنار پخت غذای بومی محلی در رشت باید به ظروف سنتی نیز توجه شود از این روز در این روز به ظروف سفالی نیز به نمایش گذاشته خواهد شد.

رییس شورای اسلامی شهر رشت:

رشت شهر گنجینه های تاریخی و هویت ملی مذهبی ما

رییس شورای شهر رشت نیز در ادامه با بیان اینکه برند شهر خلاق خوراک رشت در سال ۹۴ به همت مجموعه میراث‌فرهنگی و شهرداری و شورای اسلامی وقت شهر با تلاشی مضاعف جهت متقاعد نمودن ازربابان یونسکو برای ثبت شهر رشت بعنوان شهر خلاق خوراک رشت از روابط‌عمومی شهرداری رشت خواست تا در جهت ای از این عوامل قدردانی گردد.

محمد حسین واثق کارگر نیا در ادامه با بیان اینکه برند شهر خلاق خوراک برای شهر رشت و مردم شهر است ، گفت: امیدواریم این تلاش ها منجر به عایداتی شود که منفعت آن برای مردم محفوظ میماند برای صاحبان صنعت و هنرمندان این عرصه می‌توانند در ترویج رو توسعه این برند انشالله در سفره مردم خودش را نشان بدهد خیلی از برندها را داریم ولی عملا مردم از آن هیچ سودی نمی‌برند.

وی با تاکید بر اینکه در این راه باید از صاحبان اندیشه و فکرکمک گرفت ، افزود: ظرفیت های خیلی خوبی در شهر رشت وجود دارد اما تاکنون نتوانستیم از آنها به شکل صحیح و درست استفاده کنیم.

وی یکی از گنجینه های شهر رشت را وجود بناهای تاریخی که نشان دهنده هویت و تمدن این شهر است عنوان کرد و گفت: گذرگاه های تاریخی در شهر وجود دارد مثل سراهای قدیمی یا حجره ها و غرفه ها بی که از هویت تاریخی این شهر حکایت میکند که با تغییر وضعیت ها از شکل اولیه خارج شده اند در حالی که می‌توانستیم به عنوان مراکز گردشگری شهری از آنها استفاده کنیم.

وی ابراز نگرانی کرد و گفت: متاسفانه امروز این فرصت های شهر روز به روز در حال ازبین رفتن است.

رییس شورای شهر رشت خانه ابریشمی ، خانه میزرا خلیل ، حمام حاجی ساغری سازان به است ،مسجد حاج صمد خوان را از جمله ی این ظرفیت های گردشگری تاریخی شهر رشت عنوان کرد.

کارگر نیا همچنین به حرم فاطمه اخری( خواهر امام رشت) اشاره کرد که بعنوان اماکن تاریخی مذهبی در کنار اماکن گردشگری می‌تواند بعنوان گردشگری مذهبی معرفی شود.
رییس شورای شهر رشت مجتمع گیلوند طرحش آماده شد و سرمایه‌گذار آماده شد ولی در گیرو دار مسایل اداری مغفول مانده است بعد از ۵ سال موافقت های اولیه در خال تایید این است انشالله در آینده شاهد ملنگ زنی این مجتمع و مجتمع های دیگر باشیم.

ربیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت:

ضرورت فرهنگ سازی و انتقال نحوه تهیه غذاهای بومی- محلی

به نسل آینده

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه شهر رشت و استان گیلان در موضوعات مختلف توانمند است و فقط کمی در استفاده نکردن از توانمندی ها کند هستیم و امیدواریم که در این زمینه سرعت عمل داشته باشیم گفت: گنجینه‌ای که از نیاکان ما به ما ارث رسیده بسیار عظیم است و ما فقط سر صندوق را باز کرده ایم.

تاج شهرستانی افزود: اولا ما نتوانستیم این مهارت خوب این دانش غذا و اهمیت آن را به دخترانمان انتقال بدهیم و نسل امروز علاقه ی چندانی به مهارت آشپزی و خوراک ندارد که باید برای انتقال غذا های بومی رشت به نسل آینده تلاش و فرهنگ سازی کنیم.

وی یکی دیگر از ضعفهای این حوزه را مشخص نبودن اماکنی برای عرضه غذاهای محلی و خوراک سنتی برای ارائه به گردشگران دانست و گفت: امروز در رستوران ها بیشتر سلیقه شخصی شان اعمال میشود.

شهردار رشت:

ضرورت بهره گیری از ظرفیت های شهر خلاق خوراک


شهردار رشت با بیان اینکه شهر رشت یکی از شهرهای خلاق ایران است که در یونسکو به ثبت رسیده گفت: تمام تلاش شهرداری و میراث فرهنگی این است که ظرفیت های خوراک این شهر کهن استفاده کنیم

رحیم شوقی به برگزاری رویداد بزرگ خوراک رشت در کشور در دی ماه سال جاری اشاره کرد و گفت: با تلاش های انجام شده قصد داریم در هفته رشت سال جاری این برند به بهترین نحو معرفی شود و ان شاهد عایدات اقتصادی آن شامل حال شهر و شهروندان شود.
وی افزود : برنامه ریزی دقیق و مدونی انجام دادیم به کمک میراث‌فرهنگی با تبلیغات محیطی مناسب و با شروع به کار سازمان مشاغل و سیما منظر به بهترین شکل برنامه ریزی کنیم باید شعر رشت را از نظر اقتصادی استفاده کنیم .

رییس دانشگاه علمی کاربردی گیلان:احیای فرهنگ و غذای بومی و محلی را جدی بگیریم

دکتر کازرونی منفرد ، رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی در ادامه این مراسم با بیان اینکه گیلان حوزه های متنوع در خصوص حوزه خوراک دارد گفت : باید احیای فرهنگ و غذای بومی و فرهنگی را جدی بگیریم و ما سعی داریم این را دربین جوانان اشاعه دهیم.

وی با بیان اینکه سال گذشته همکاری خوبی از سوی شورا و شهرداری و میراث فرهنگی در برگزاری جشنواره گیله خوراک. دانشگاه علمی کاربردی گیلان انجام گرفت گفت:پیگیر هستیم تا دبیر خانه ی ثابت این جشنواره باشیم.

کازرونی افزود: با توجه به قدمت رشت و داشته های آن و با توجه به این همه تنوع غذایی و قدمت و آداب و رسومی گیلان هنوز به جایگاه واقعی خود نرسیده است .
وی افزود: ۵۰ گروه دانشجویی در این جشنواره شرکت خواهند کرد .
رییس دانشگاه علمی کاربردی گیلان اضافه کرد: دراین جشنواره میزهایی هم تعبیه شده تاسلامت غذا ها را معرفی کنند.

رییس هتل داران: لازمه حفظ برند بین المملی« شهر خلاق خوراک » توسعه زیرساخت‌هاست

رییس هتل داران نیز افزود: ما استان فصلی هستیم
و نوع نگهداری غذا و نحوه پرداختن و توزیع خود یک مسأله است اگر نتوانیم از فصلی شدن خارج شویم.
رونمایی از تمام غذاهای امکان پذیرنیست و زیر ساخت های لازم برای این امر آماده نیست.
وی با بیان اینکه متاسفانه خدمات رسانی در آموزشگاه های های ما استاد محور نیست، گفت: ما استاد تربیت نمی کنیم بلکه دانشجو تربیت میکنیم.
او خاطر نشان کرد: بهترین آشپزهای ایران، مردان هستند ؛خصوصا مردان گیلانی
وی در ادامه ابراز امیدواری کرد که مسوولین و دست اندرکاران امر امروز به این نتیجه رسیده اند که اگر بخواهیم این برند بین المملی« شهر خلاق خوراک » حفظ شود باید زیرساخت‌های توسعه فرآهم گردد .
او از آمادگی جامعه هتل داران جهت تخفیف ۲۰ درصدی غذا در روز فستیوال خوراک کشور در شهر رشت خبر داد.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری رشت:

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری رشت نیز برنامه های متنوع هفته و روز رشت را برشمرد و گفت: برنامه های ویژه ای برای هفته رشت برنامه ریزی شده است که سازمان سیما منظر و روابط عمومی و سازمان فرهنگی برنامه های متنوعی برگزار میکنند.

فروتن همچنین از برگزاری سومین جشنواره خوراک « گیله خوراک» ویژه دانشجویان از دانشگاه علمی کاربردی گیلان خبرداد که هفتم دیماه برگزار می‌شود.

وی افزود: فستیوال خوراک کشور که به مناسبت روز رشت در هفتم دیماه امسال برگزار میگردد در سه بخش رستوران ها ، دانش آموزی و دانشجویی می‌باشد.

وی در پایان از ارسال گزارش عملکرد ۴ ساله «شهر خلاق خوراک رشت» با سطح کیفی به مقر سازمان یونسکو خبر داد.

در پایان به دست اندرکاران برگزاری جشنواره خلاق خوراک رشت درسال گذشته و فعالین جامعه گردشگری و توسعه پایدار شهر رشت هدایایی به رسم یادبود اهدا شد.