پنج‌شنبه , فوریه 22 2024
آخرین خبرها

آغاز به کار گروه توسعه سرمایه گذاری گیلان به مرکزیت لاهیجان

آغاز به کار گروه توسعه سرمایه گذاری گیلان به مرکزیت لاهیجان

گروه توسعه سرمایه گذاری گیلان کار خود را به مرکزیت شهر لاهیجان آغاز نمود.

به گزارش آسا خبر به نقل از با سیاهکل دکتر حسن پرویزی، عضو هیئت مدیره گروه توسعه سرمایه گذاری گیلان طی گفتگویی ضمن قدردانی  از این تشکل، تشکیل کانون سرمایه گذاران گیلان   به منظور ایجاد الگوهای متنوع برای راهنمایی سایر سرمایه گذاران را از اولویت های مهم گروه توسعه دانست و از  تاسیس دفاتر استانی این گروه در ۳۱ استان کشور  خبر داد.

وی  مهم ترین هدف این  گروه را شناسایی ظرفیتها و پتانسیل‌های استان گیلان براساس اسناد بالادستی و آمایش سرزمینی استان و سپس معرفی این فرصتها به سرمایه گذاران و مشتریان خارج استان عنوان نمود.

🔸 پرویزی مهم ترین مساله برای توسعه استان که وابسته به حضور سرمایه و سرمایه گذار است را شامل تسهیل برای خرید ملک و بنگاه داری مدرن،تجمیع توانمندی های فنی مهندسی در قالب هلدینگ های فنی که موجب سرعت بخشی،ارائه هزینه های منصفانه و در نهایت کیفیت برتر در ساخت و ابنیه سازی و همینطور پرورش مدیران بومی با رویکرد بهره برداری از پروژه ها بیان کرد.

وی  عمده ترین  مشکل در یافتن ملک مناسب که اولین گام برای آغاز سرمایه گذاری است را تعدد چندین هزاری بنگاه ها  و عدم وجود سامانه ای جامع با رویکرد جستجوی ترکیبی ملک و پروژه در استان  دانست  و خاطر نشان کرد:  اکثر این بنگاه های املاک به جز فایل های زمین ،ویلا یا آپارتمان آن هم در محدوده خودشان چیز دیگری برای ارائه ندارند و با نداشتن اطلاعات سایر مناطق قابلیت قیاس پذیری و انتخاب آگاهانه را از سرمایه گذاران می گیرند.

🔸عضو هیئت مدیره گروه توسعه سرمایه گذاری گیلان در جای  دیگر فعالیت تک بعدی این بنگاه ها و عدم ارائه خدمات ملکی در سایر حوزه های توانمندی گیلان از جمله معادن،کارخانجات،ظرفیتهای کشت و زرع در مقیاسهای بزرگ یا اماکن درمانی را عاملی برای ارائه خدمات یکطرفه استان به مشتریان عنوان کرد و  این مسیر را منجر به ورود سرمایه گذاران ندانست.

⚜پرویزی سرمایه گذاران حال حاضر استان را در ۳ بخش  سرمایه گذاران گیلانی ساکن گیلان، گیلانی هایی که در خارج از استان زندگی می کردند و برای سرمایه گذاری مجددا به استان گیلان بازگشته اند و در نهایت سرمایه گذاران غیرگیلانی که با قدرت ریسک بالا در این استان سرمایه گذاری نموده اند، طبقه بندی کرد.