دوشنبه , فوریه 26 2024
آخرین خبرها
در نشست مردمی سازی و عادلانه کردن یارانه ها؛<br>دکتر وحیدی: عادلانه سازی یارانه ها معیشت دهک های پایین جامعه را تقویت می کند

در نشست مردمی سازی و عادلانه کردن یارانه ها؛
دکتر وحیدی: عادلانه سازی یارانه ها معیشت دهک های پایین جامعه را تقویت می کند

وزیر کشور اصلاح نظام پرداخت یارانه را برای جهش اقتصادی کشور ضروری دانست و گفت: این طرح باعث تقویت توان معیشتی دهک های پایین جامعه خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر احمد وحیدی در نشست مردمی سازی و عادلانه کردن یارانه ها که با حضور محمد مخبر معاون اول و محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهوری و وزرای امور اقتصادی و دارایی، جهاد کشاورزی، دادگستری، فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین استانداران سراسر کشور در محل وزارت کشور برگزار شد؛ این مطلب را مطرح کرد.
وی افزود: موضوع شفاف سازی یارانه ها و در مرحله بعدی عادلانه کردن آن همواره مطرح بوده و از جمله تصمیم های مهم و راهبردی در کشور است.
وزیر کشور با اشاره به اینکه این طرح برای رشد و توسعه اقتصاد کشور ضروری است، بر لزوم اقناع دقیق و کامل مردم نسبت به مزیت های اجرای آن تاکید کرد.
دکتر وحیدی ادامه داد: باید در نظر داشته باشیم که اصلاح اقتصاد کشور با اصلاح یارانه ها آغاز می شود و تا شفافیت در حوزه یارانه ها شکل نگیرد، بهره وری ممکن نخواهد بود.
وی تصریح کرد: در پس یارانه های مخفی، بهره وری گم می شود.
وزیر کشور با اشاره به تصمیم دولت مردمی و عدالت محور سیزدهم برای اصلاح نظام پرداخت یارانه در نخستین سال فعالیت خود، اظهار کرد: تصمیم به اجرای این کار در سال نخست، نشان می دهد که دولت با شفافیت، صداقت و اتکا به سرمایه اجتماعی،به دنبال تحولی بزرگ و اساسی به نفع مردم است.
دکتر وحیدی اضافه کرد: برای برداشتن قدم های بلند، نیاز به اصلاح یارانه هاست و این اقدام، نشان می دهد که دولت با دغدغه وافر به اقتصاد و معیشت مردم گام برمی دارد.
ضرورت تبیین ابعاد اصلاح یارانه ها برای عموم مردم از دیگر محورهای مورد اشاره دکتر وحیدی در نشست امروز بود که گفت: مردم به خصوص دهک های پایین جامعه باید شیرینی اجرای طرح مهم اصلاح یارانه ها را بچشند.

وی با تصریح این واقعیت که دشمن نمی خواهد اقتصاد کشور روی ریل صحیح قرار گیرد؛ گفت: با توجه به ظرفیت های بالای اقتصاد ایران نظیر منابع فراوان، نیروی انسانی و وجود اراده و همت، با اصلاح یارانه جهش های بزرگ اتفاق خواهد افتاد.
وزیر کشور تاکید کرد: اگر مردم به درستی در جریان موضوع عادلانه سازی یارانه ها قرار گیرند، با توجه به مزیت های این طرح برای معیشت، بی تردید همراهی خواهند کرد.
دکتر وحیدی خاطر نشان کرد: مقدمات اجرای طرح آماده شده است و جزئیات اجرای طرح را ریاست محترم جمهوری کشور اعلام خواهند کرد.

استاندار گیلان

دکتر اسدالله عباسی