شنبه , فوریه 24 2024
آخرین خبرها
امضاء تفاهم نامه همکاری پست  با اداره کل میراث و گردشگری استان گیلان

امضاء تفاهم نامه همکاری پست با اداره کل میراث و گردشگری استان گیلان

امضاء تفاهم نامه همکاری پست با اداره کل میراث و گردشگری استان گیلان

به گزارش روابط عمومی اداره کل پست استان گیلان ،ظهر امروز ششم اسفندماه تفاهم نامه همکاری اداره کل پست استان گیلان و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان به امضاء رسید .

محمد حسین هوشنگی ،مدیر کل پست استان گیلان در حاشیه این مراسم اظهار داشت : توسعه همکاری با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری جهت ارائه خدمات نیابتی بمنظور تسهیل در صدور مجوز های کسب و کار ، ساخت و الصاق پلاکهای کدپستی هوشمند در اماکن گردشگری به جهت سهولت دسترسی به این اماکن و راه اندازی دفاتر پستی با محوریت صنایع دستی و محصولات بومی و محلی مردم گیلان از مهمترین موضوعات این تفاهم نامه می باشد

. وی در ادامه اضافه نمود : با توجه به جاذبه های گردشگری و تنوع محصولات بومی و صنایع دستی در استان گیلان ، استفاده از خدمات پستی سبب خواهد شد که کلیه هم میهنان عزیز بتوانند نسبت به تهیه ودریافت این محصولات در سراسر کشور اقدام کنند.

ولی جهانی مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان گیلان ، استفاده از ظرفیت های پست استان را بمنظور تکمیل بانک اطلاعاتی بیست و هفت هزار فعال حوزه گردشگردی در استان ضروری دانست و نصب پلاک های کدپستی هوشمند در امکان گردشگری ، خانه مسافر و مجتمع های بوم گردی را موجب سهولت دسترسی مسافران به این اماکن عنوان کرد .

وی افزود : باجه های پستی و بازارالکترونیک شرکت ملی پست ظرفیت مناسبی است که با این تفاهم نامه از آن بهره خواهیم برد .

در پایان این مراسم از نمایشگاه لباس های بومی و محلی مردم گیلان که در عمارت تاریخی پست گیلان برگزار شده است بازدید به عمل آمد.

ارائه خدمات نیابتی ، توسعه گردشگری و راه اندازی دفاتر پستی با محوریت صنایع دستی و محصولات بومی و محلی از مهمترین موضوعات تفاهم نامه با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان می باشد .