دوشنبه , فوریه 26 2024
آخرین خبرها
پیام تسلیت مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان به مناسبت فرارسیدن شهادت امام اول شیعیان جهان

پیام تسلیت مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان به مناسبت فرارسیدن شهادت امام اول شیعیان جهان

پیام تسلیت مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان به مناسبت فرارسیدن شهادت امام اول شیعیان جهان

رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان فرارسیدن شهادت مولای متقیان حضرت علی ( ع ) را به همه شیعیان تسلیت گفت.

به گزارش رایان خبر به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی گیلان در پیام تسلیت رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان که همزمان با شب های لیالی قدر ارسال شده است آمده ؛ “شب قَدر یا لَیلَةُ القَدر شب نزول قرآن و مقدّر شدن امور یک‌ساله انسان‌هاست. قرآن در سوره‌های قدر و دخان از این شب سخن می‌گوید. براساس آیات قرآن و روایات، ارزش شب قدر بیش از هزار ماه است.

این شب بافضیلت‌ترین شبِ سال و شب رحمت الهی و آمرزش گناهان است و در آن، فرشتگان به زمین می‌آیند و بنابر برخی از احادیث شیعه، مقدرات سال آینده بندگان را بر امام عرضه می‌کنند.

در قرآن کریم بهترین توصیف برای شب قدر به زبانی بسیار ساده آمده است شبی که ارزش آن از هزاران شب بیشتر است .در شب قدر تمام ملائکه به زمین فرود می‌آیند برای اینکه تقدیر الهی و سرنوشت انسان‌ها را با خود بیاورند.


در ادامه این پیام از سوی وی به منویات رهبر معظم انقلاب پیرامون زندگی و سیره مولای متقیان اشاره شده و آمده است ؛ “حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر فرزانه انقلاب ، امیرالمؤمنین (ع) را اعجوبه‌ عالَم و نمونه قدرت کامله‌ الهی و کلمه‌ تامه‌ پروردگار است که ابعاد شخصیتیِ نامتناهی دارد و به‌همین دلیل ما با ذهن‌های کوچک و انس‌گرفته با مقیاس‌های مادی، قدرت آن را نداریم که شخصیتی با آن ابعاد عظیم معنوی و روحی را حتی تصور کنیم. او چونان اقیانوسی است که احاطه بر همه ابعادش در یک نگاه که هیچ، در یک مطالعه‌ طولانی هم برای انسان میسر نیست. از هر طرف که وارد شویم، دنیایی از عظمت و شگفتی مشاهده می‌کنیم.”
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان در خاتمه به فرا رسیدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که به عنوان روز قدس نامگذاری شده است اشاره کرد و از کارآفرینان و صنعتگران گیلانی در خواست کرد.


امیدواریم جامعه صنعت گیلان برای کوتاه کردن دست دولت اسرائیل و پشتیبانان آن به هم بپیوندند، چرا که نامگذاری آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان روز قدس، با حمایت بسیاری از روشنفکران و هنرمندان مواجه شد، روز قدس یکی از افتخارات، نظام جمهوری اسلامی ایران و از وصایای حضرت امام(ره) است.