جمعه , فوریه 23 2024
آخرین خبرها

عملیات اجرایی آب رسانی به ۷۱۱ روستا در گیلان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان با اشاره به اجرای طرح آبرسانی به ۷۱۱ روستای استان، گفت: اجرای این عملیات با بیش از هزار و ۸۲۵ میلیارد تومان اعتبار در دستور کار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رایان خبر به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب گیلان، مازیار علیپور با بیان اینکه شاخص بهره‌مندی از آب آشامیدنی سالم در شهرهای گیلان ۹۹.۹ درصد و در روستاهای استان ۷۷ درصد است، گفت: حدود ۸۴ درصد از جمعیت گیلان از آب آشامیدنی سالم برخوردار هستند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان با اشاره به اجرای طرح هزار روستا، بیان کرد: در این طرح آبرسانی به ۷۱۱ روستای استان گیلان با بیش از هزار و ۸۲۵ میلیارد تومان اعتبار در دستور کار است.

وی تصریح کرد: با اجرای طرح هزار روستا به ۸۵ روستای فاقد آب، آبرسانی شده و خطوط انتقال آب ۶۲۶ روستا نیز بازسازی می‌شود.

علیپور با اشاره به راه اندازی فاز دوم تصفیه خانه آب سنگر با ظرفیت تصفیه سه هزار لیتر در ثانیه، عنوان کرد: عملیات بازسازی تصفیه خانه طولات رودسر در حال انجام است و تا دهه مبارک فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان با اشاره به اینکه ۳۵۰ پیمانکار بخش خصوصی با این مجموعه همکاری دارند، افزود: سرانه مصرف آب آشامیدنی در گیلان بالاتر از میانگین کشوری بوده لذا اعمال سیاست‌های تشویقی برای مشترکان خانگی که در مصرف آب صرفه‌جویی می‌کنند از همین ماه در دستور کار قرار گرفته است/