شنبه , فوریه 24 2024
آخرین خبرها
کاظمی پور : طرح کشوری ” دختران ایران زمین ” اجرایی می شود

کاظمی پور : طرح کشوری ” دختران ایران زمین ” اجرایی می شود

کاظمی پور : طرح کشوری ” دختران ایران زمین ” اجرایی می شود

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان از ابلاغ طرح کشوری “دختران ایران زمین” خبر داد .

به گزارش رایان خبر به نقل از پایگاه خبری ورزش و جوانان گیلان ؛ مریم کاظمی پور معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان در رشت اظهار داشت : به منظور حضور و دیدار از مسابقات بین المللی شطرنج دریای کاسپین ، جام رشت در استان گیلان هستم و امیدوارم که در این سفر که به جهت بازبینی مسایل رشته شطرنج و مسابقات آن است بتوانیم فرصت های موجود را ارزیابی نماییم.

وی افزود : رشته شطرنج یکی از مسابقاتی است که در ماه آینده در بازیهای نوروزی هم حضور خواهد داشت و حضور بیش از 15 کشور در ماه آینده در رشته شطرنج را تجربه خواهیم کرد واهمیت دارد که بتوانیم در رویدادهای قهرمانی که در سطح کشور برگزار می شود با حضورمان از کمیت و کیفیت اجرای مسابقات و سیاست گذاری هایی که لازم است در توسعه قهرمانی ورزش بانوان در پیش بگیریم ، استفاده کنیم .

کاظمی پور اضافه کرد : فردا نیز در استان گیلان و مازندران و در دو رویداد ، یکی رویداد خانوادگی قهرمانی سوارکاری و رویداد دوم مسابقات فیتنس چالنچ و مچ اندازی تورنمنت بین المللی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام حضور خواهیم یافت .

وی در خصوص وضعیت کلی ورزش بانوان عنوان کرد : بر طبق آمار در زمینه قهرمانی همتراز با وضعیتی هستیم که آقایان در سال 1401 پشت سر گذاشتند و توانسته ایم در رویدادهای بین المللی حضور داشته باشیم و این حضور با کیفیت مدال آوری دختران و بانوان ما و شایستگی هایی که دارند همراه بوده است .

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت : در زمینه ورزش همگانی نیز دو روز پیش طرح کشوری ” دختران ایران زمین ” ابلاغ شده است که امیدواریم این طرح بتواند در یک افق پنج ساله در بخش ورزش همگانی و توسعه ورزش و ارتقای سطح سواد بدنی 25 میلیون زن روستایی و عشایری ما را تحت پوشش خود قرار دهد که این رویداد را به جامعه مخاطبان طرح تبریک می گویم .