جمعه , فوریه 23 2024
آخرین خبرها
مدیرکل صمت گیلان در دیدار با معاون بین الملل وزارت بازرگانی آستراخان روسیه: در صنایع غذایی و شیرینی جات ظرفیت مطلوبی در گیلان وجود دارد/فعالیت بیش از ۷۰ واحد صنعتی سلولزی در گیلان

مدیرکل صمت گیلان در دیدار با معاون بین الملل وزارت بازرگانی آستراخان روسیه: در صنایع غذایی و شیرینی جات ظرفیت مطلوبی در گیلان وجود دارد/فعالیت بیش از ۷۰ واحد صنعتی سلولزی در گیلان

مدیرکل صمت گیلان در دیدار با معاون بین الملل وزارت بازرگانی آستراخان روسیه:
در صنایع غذایی و شیرینی جات ظرفیت مطلوبی در گیلان وجود دارد/فعالیت بیش از ۷۰ واحد صنعتی سلولزی در گیلان

پس از باران /مدیر کل صنعت معدن و تجارت استان گیلان در ادامه برنامه سفر خود به روسیه؛ در نشست میز تجاری ایران و روسیه که در استان آستاراخان برگزار شد گفت: گیلان، قطب صنعت سلولزی و غذایی ایران است

به گزارش پس از باران به نقل ازروابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان؛ تیمور پورحیدری با تشریح ظرفیت‌های صنعتی و صادراتی گیلان در دیدار با معاون بین الملل وزیر بازرگانی آستراخان روسیه و جمعی از تجار بازرگانان آستراخان و ایران گفت: گیلان با دارا بودن بیش از ۷۰ واحد صنعتی صنایع چوبی و سلولزی و همچنین وجود کارخانجات توانمند کیک و کلوچه به عنوان قطب در صنعت غذایی و سلولزی شناخته می‌شود.

وی با اعلام آمادگی کامل در جهت توسعه مبادلات تجاری و رفع نیازهای دو کشور ، اظهار داشت: تعاملات دوستانه دو کشور به ویژه آستاراخان می‌تواند باعث افزایش روابط تجاری و تسهیل در روند فعالیت‌های فی مابین گردد.

دکتر پورحیدری با بیان اینکه توانمندی‌های اقتصادی مناسبی نیز در کشور روسیه وجود دارد اظهار داشت: با وجود این پتانسیل‌ها صنایع ما علاقمند به بهره‌برداری و استفاده از آنها هستند.

وی در ادامه سخنان خود به وجود کارخانجات توانمند فولادی در گیلان اشاره نمود و تشریح کرد: ۱۱ کارخانه با تولید انواع مقاطع و پروفیل‌های فولادی با ظرفیت تولید بالا و کیفیت مناسب صادراتی در گیلان در حال فعالیت می‌باشند.

متولی تولید و تجارت گیلان با بیان اینکه توسعه ارتباط تجار ما با روسیه بسیار ارزشمند است خاطرنشان کرد: اساساً هدف حضور این تیم تجاری و اقتصادی اصلاً تفریحی نیست بلکه برقراری ارتباط اثربخش و تسهیلگری امور تجاری و مراودات فعالان این عرصه با کشور روسیه می‌باشد و دنبال دستیابی به نتایج عملیاتی هستیم.
مدیر کل صمت گیلان با تاکید بر توان صادراتی بخش صنعت گیلان عنوان کرد: برخی از صنایع دانش بنیان گیلانی به بیش از ۶۰ کشور دنیا محصولات خود را صادر می‌نمایند.