پنج‌شنبه , فوریه 22 2024
آخرین خبرها
پرداخت ۹۸۵ میلیارد و ۶۶۵ میلیون ریال تسهیلات به نیازمندان کمیته امداد در گیلان

پرداخت ۹۸۵ میلیارد و ۶۶۵ میلیون ریال تسهیلات به نیازمندان کمیته امداد در گیلان

پرداخت ۹۸۵ میلیارد و ۶۶۵ میلیون ریال تسهیلات به نیازمندان کمیته امداد در گیلان

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی ( ره ) گیلان عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان با بیان اینکه صندوق امداد ولایت با مجوز رسمی بانک مرکزی و با هدف پرداخت وام قرض‌الحسنه به مددجویان و نیازمندان کمیته امداد و دیگر اقشار آسیب‌پذیر راه‌اندازی شده است، گفت: جذب سپرده‌های قرض‌الحسنه از خیّران برای ارائه تسهیلات به خانواده‌های کم برخوردار از طریق این صندوق انجام می‌شود.

وی، با اشاره به اینکه در این مدت ۵۶ هزار و ۶۴۸ نفر از مردم و به‌ویژه نیکوکاران در صندوق امداد ولایت گیلان سپرده‌گذاری کرده‌اند، افزود: سپرده‌گذاری در صندوق امداد ولایت به دو صورت ویژه و عادی انجام می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، با بیان اینکه فعالیت‌های این صندوق بر اساس مقررات بانک مرکزی و به صورت بانکداری اسلامی و کاملاً قرض الحسنه صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: طی سال گذشته ده هزار و ۸۶۲ نفر از تسهیلات اشتغال و توانمندسازی، تسهیلات خرید، ساخت و یا ودیعه مسکن و وام کارگشایی صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت استان گیلان بهره‌مند شده‌اند که برای این میزان تسهیلات، ۹۸۵ میلیارد و ۶۶۵ میلیون ریال اختصاص پیدا کرده است.

اهرابی، در زمینه وام های پرداختی با تشریح وام های قرض الحسنه پرداخت شده به متقاضیان، گفت: طی این مدت وام کارگشایی جهت مصارفی همچون ازدواج، تأمین مسکن، تعمیر مسکن، ودیعه مسکن، درمانی، تحصیلی، بدهی، محکومیت غیر عمد (معسیرین) و سایر محل های مصرفی به تعداد ۱۰ هزار و ۱۳۶ نفر به مبلغ ۸۲۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال پرداخت شد.

اهرابی، کمک به ایجاد شغل با پرداخت وام های بدون بهره را از دیگر اقدامات صندوق امداد ولایت برشمرد و افزود: در بخش وام اشتغال در طرح های همچون، آرایشگری، آشپزخانه، باغبانی، خدمات توزیعی، خودروی سبک و سنگین، خیاطی، دامداری سنتی و صنعتی، زراعت، شیلات، قالی بافی، گلخانه، گلیم بافی، ماکیان، نانوانی طی سال گذشته برای تعداد ۷۲۶ طرح، به مبلغ ۱۶۰ میلیارد و ۶۵ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان از دیگر اهداف تأسیس صندوق امداد ولایت را اشاعه سنت قرض‌الحسنه در جامعه، جذب منابع بیشتر از خیران برای پرداخت وام قرض‌الحسنه و تغییر رویکرد کمک‌های کمیته امداد امام(ره) از بلاعوض به معوض اشاره کرد و ادامه داد: قرض‌الحسنه واقعی در صندوق امداد ولایت است که به نفع محرومان انجام می‌شود.

اهرابی با بیان اینکه همه اقشار به‌ویژه خیّران می‌توانند در صندوق امداد ولایت سپرده‌گذاری کنند، گفت: سپرده‌گذاری عادی از ده هزار تومان با نیّت کمک به محرومان و بدون تعیین تعرفه سپرده از سوی سپرده‌گذار انجام می‌شود و در سپرده‌گذاری ویژه که از پنج میلیون تومان است، تعرفه سپرده از سوی سپرده‌گذار تعیین می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان گیلان در پایان با تأکید بر اینکه کمیته امداد امام(ره) همواره تلاش می‌کند تا خدمات بی‌منّت و با شرایط آسان به محرومان ارائه دهد از همه مردم و نیکوکاران خواست تا در این مسیر همچنان یاریگر کمیته امداد امام خمینی(ره) باشند و با سپرده‌گذاری در صندوق امداد ولایت این نهاد، شرایط مناسبی را برای حل مشکلات نیازمندان فراهم آورند