جمعه , فوریه 23 2024
آخرین خبرها
فرماندار رشت ابراز امیدواری کرد؛ثبت رشت به عنوان شهر ملی رشتی دوزی، زمینه ساز شکوفایی و رونق صنایع دستی رشت

فرماندار رشت ابراز امیدواری کرد؛ثبت رشت به عنوان شهر ملی رشتی دوزی، زمینه ساز شکوفایی و رونق صنایع دستی رشت

فرماندار رشت با تبریک ثبت رشت به عنوان شهر ملی رشتی دوزی، ابراز امیدواری کرد: این اقدام موجبات شکوفایی و رونق بیش از پیش صنایع دستی شهرستان رشت را فراهم آورد.
به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت؛ مهندس علی فتح اللهی در نشستی که با حضور رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و تعدادی از اساتید و هنرمندان رشتی دوزی برگزار شد با تبریک ثبت رشت به عنوان شهر ملی رشتی دوزی، اظهار داشت: این اقدام در سایه تلاش و پیگیری های استانداری و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صورت پذیرفت، اقدامی بسیار ارزشمند محسوب می شود که می تواند نقطه عطفی جهت تحول توسعه و رونق صنایع دستی شهرستان رشت باشد.
وی با بیان اینکه ثبت شهر رشت به عنوان شهر ملی رشتی دوزی می تواند در مسیر برندسازی صنایع دستی رشت مثمر ثمر باشد، تصریح کرد: باید با برنامه ریزی مناسب زمینه شکوفایی بیش از پیش این رشته و اقتصادی کردن آن را فراهم کنیم.
در انتهای این نشست، هنرمندان رشتی دوز با اهدای یک اثر رشتی دوزی، از تلاش های فرماندار رشت در راستای رونق صنایع دستی این شهرستان، تقدیر و تشکر کردند