جمعه , آوریل 19 2024
آخرین خبرها
فرماندار رشت تاکید کرد:موظف به حمایت از سرمایه گذارن حوزه فرهنگ هستیم

فرماندار رشت تاکید کرد:موظف به حمایت از سرمایه گذارن حوزه فرهنگ هستیم

فرماندار رشت با ابراز امیدواری در جهت توسعه امکان فرهنگی در مناطق کم برخوردار شهرستان، تاکید کرد: خودمان را موظف به حمایت از سرمایه گذاران حوزه فعالیت های فرهنگی می دانیم.

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت؛ مهندس علی فتح اللهی به اتفاق خانم پریسا کرمی مدیر کل کتابخانه های استان گیلان از طرح پویش ملی کتابخانه گردی و درخت یاری مزین به نام شهدای سلامت، همزمان با سالروز تآسیس نهاد کتابخانه های عمومی بازدید کرد.

فرماندار رشت در حاشیه این بازدید با بیان اینکه ما خودمان را موظف به حمایت از سرمایه گذاران حوزه فرهنگ می بینیم، گفت: امیدواریم با پیگیری و رفع مشکلات بتوانیم زمینه های لازم برای ورود سرمایه گذاران به عرصه توسعه اماکن فرهنگی را فراهم کنیم.

مهندس فتح اللهی با اشاره به ضرورت توسعه فضای کتابخانه ای درمناطق کم برخوردار، افزود: با توجه به استقبال خوب مردم و ضرورت بالا بردن سرانه مطالعاتی در سطح شهرستان، توسعه فضای کتابخانه ای در مناطق محروم شهرستان بایستی در اولویت قرار گیرد.

وی با اشاره به اهمیت بالای نقش مطالعه کتاب در توسعه علمی کشور، تصریح کرد: کتابخانه ها در این مسیر نقش برجسته ای دارند و یقینا با گسترش ظرفیت های علمی کشور، شاهد استقلال بیشتری در عرصه های مختلف خواهیم بود.

همچنین در پایان این بازدید یک اصله نهال بنام شهید دکتر وحید منصف کسمایی از مدافعین سلامت شهرستان، توسط فرماندار رشت در حیاط کتابخانه عمومی سردار شهید میرزا کوچک خان جنگلی غرس شد