شنبه , دسامبر 2 2023
آخرین خبرها
مهندس کهنسال، شهردار اطاقور:بطور جدی پیگیر طرح توسعه گردشگری شهر اطاقور هستیم

مهندس کهنسال، شهردار اطاقور:بطور جدی پیگیر طرح توسعه گردشگری شهر اطاقور هستیم

اختصاصی پایگاه خبری رایان خبر (گزارش اختصاصی لطفا کپی نشود)مهندس احمد کهنسال، شهردار شهر اطاقور در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار ما مطرح کرد ؛شهرداری اطاقور از زمان حضور اینجانب بعنوان شهردار و توفیق خدمت گذاری برای مردم شهر اطاقور فعالیتهای قابل توجه ای صورت داده است که از جمله این امور می توان به :
🔸تعریض ورودی شهر اطاقور که شامل عملیات جدول گذاری _ زیر سازی _ روفوژ وسط جدول و کانیوو لوله گذری _ آسفالت لاین بالا _تامین روشنایی معابر می‌باشد و که اماده بهره برداری هستند و مواردی همچون فرش موزائیک پیاده رو نیز در حال آماده سازی است.
شهردار اطاقور در ادامه این گفتگو به بحث توسعه گردشگری در شهر اطاقور اشاره نمود و خاطرنشان کرد:یکی از برنامه ها ی مهم که ما برای چشم انداز و آینده شهر اطاقور پیش بینی نموده ایم حول محور توسعه گردشگری و احداث پروژه پارک ساحلی است.

وی افزود : بدلیل پتانسیل بالای شهر اطاقور در زمینه توسعه گردشگری و با توجه به دارا بودن چشم انداز طبیعی از جمله رودخانه و طبیعت بکر و وجود طرح مطالعاتی در ادوار گذشته بطور جد پیگیر توسعه طرح گردشگری هستیم و در حال بروز رسانی این طرح مطالعاتی می‌باشیم.
کهنسال تصریح کرد: پس از تکمیل این طرح طبق رایزنی که با چند تن از سرمایه گذاران صورت دادیم به توافقاتی رسیده ایم و امیدواریم بتوانیم در آینده نزدیک شاهد اتفاقات خوبی در بحث توسعه گردشگری و رونق و پیشرفت شهر اطاقور در این زمینه باشیم.
شهردار اطاقور در ادامه این گفت‌وگو به برنامه های کوتاه مدت شهرداری اطاقور اشاره کرد و یادآور شد: از عمده ترین اقدامات کوتاه مدت شهرداری اطاقور در دوره تصدی بنده می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
🔹 فرش موزاییک خیابان امام خمینی (ره) که فاز به فاز آن در حال تکمیل است.
🔹 اجرای سیما و منظر شهری و ایجاد توسعه فضای سبز بطور که باعث شده شهر چهره شادابی به خود بگیرد بعنوان نمونه و بطور مصداقی می توان به { کاشت درختچه های زینتی ، کاشت گل و گیاه ، دیوار نویسی و نقاشی در نقاط مختلف شهری ، و… } میتوان اشاره نمود.
🔹 لوله گذاری جهت هدایت و دفع آبهای سطحی که در چند نقطه از شهر اطاقور با معضل بزرگی مواجه بود که بحمدلله با تلاش شهرداری اطاقور توانستیم این مشکل را مرتفع کنیم و در حال بررسی برای دفع آبهای سطحی در چند نقطه دیگر [ کیش پشت ، شهر اطاقور و توکش ] می باشیم که ان شالله با اجرایی نمودن این پروژها دیگر شاهد نقاط آبگیر در شهر نباشیم .
وی خاطرنشان کرد:
🔹 در خصوص آسفالت باید عرض کنم برخی. از کوچه ها ی سطح شهر را آسفالت نموده ایم و در نظر داریم آسفالت کوچه های دیگری را هم با مساعد شدن شرایط جوی اجرایی کنیم.
🔹کهنسال سپس به واحد آتش نشانی اطاقور اشاره کرد و افزود: واحد آتش نشانی شهر اطاقور که شامل ۶ پرسنل آتش نشانی و ۳ پرسنل نگهبان ورودی می باشد پیشرفت فیزیکی قابل توجه ای در ساخت و تکمیل ساختمان آتشنشانی داشتیم که تا پایان سال ۹۹ این پروژه به اتمام خواهد رسید.

وی در ادامه کمبود ماشین آتش نشانی را یکی از مشکلات این واحد عنوان نمود و گفت: ما یک ماشین آتش نشانی داریم که کافی نیست و در بحث پوشش خدمات با مشکل مواجه ایم و مهار حریق نیازمند امکانات و ماشین آلات و تجهیزات خاصی است و با توجه به صعب العبور بودن و وسعت جغرافیایی منطقه اطاقور شهرداری اطاقور از حداقل امکانات حداکثر استفاده را میکند و ممکن است در خدمات دهی با مشکل مواجه شویم .شهردار اطاقور دیگر تجهیزات و ماشین آلات شهرداری را برشمرد و مشکلات اساسی در این زمینه را برشمرد و گفت:
🔹 شهرداری اطاقور ماشین آلات عمرانی دارد، ماشین حمل زباله و ماشین آمبولانس با کارکردی بیش از ۱۵ سال هستند که منجر به تحمیل هزینه سنگین بجهت استهلاک ماشین آلات مذکور بر عهده شهرداری می گردد.
باقرارگرفتن در فصل ریزش جوی و سرما، شهرداری اطاقور نیاز به ماشین آلات مجهزی برای مقابله با هرگونه بحران احتمالی است
وی تاکید کرد: این ماشین آلات جوابگو بحرانهایی مثل برف سال ۹۸ نیست و از آنجایی که فقط یک دستگاه لودر شهرداری اطاقور حوزه بخش را هم پوشش میدهد و دربرف سال ۹۸ با یک دستگاه لودر شهرداری حدود ۷۰ روستا برف روبی گردید بنابراین با توجه به وسعت بخش و تعدد روستاهای تابعه نیازمند تجهیزات و ماشین آلات بیشتری هستیم.
مهندس کهنسال همچنین در پی آماده بودن ستاد بحران شهرداری اطاقورگفت:
🔹در حوزه ستاد بحران طی نشستی تمامی عوامل انسانی، امدادی و خدماتی و امکانات شهرداری اطاقور آماده است.
🔹وی اضافه کرد: در فصل تابستان و بخش کشاورزی شهرداری اطاقور مواردی همچون لایروبی اَنهار همکاری تنگاتنگی با بخشداری و امور آب دارد.
از شهردار اطاقور در خصوص چگونگی مدیریت پسماند شهر سوال کردیم که وی در پاسخ گفت:
🔹 شهرداری اطاقور در حوزه مدیریت پسماند‌و‌جمع آوری و انتقال زباله در حال حاضر بعنوان یکی از بروزترین شهرداریها است که انجام وظیفه و خدمات دهی می‌کند و جمع آوری و نقل و انتقال زباله هر روز در حال انجام است .
وی اظهارداشت: در اینجا نکته بسیار حائز اهمیت همکاری شهروندان و کسبه محترم است و انتظاری که از شهروندان کسبه و بازاریان داریم این است که‌ با همکاری همه جانبه در جهت ساختن شهری زیباتر با پرداخت به موقع عوارض که شهرداری بتواند خدنات دهی بهتر و سریع تری صورت دهد .

وی در خصوص تفکیک زباله از مبدا خاطرنشان کرد: درحوزه‌ تفکیک زباله آینده نزدیک با پیگیری هایی که صورت دادیم با همکاری یکی از شرکت ها بصورت تخصصی و فنی در این زمینه و همچنین با اطلاع رسانی و آموزش در خصوص تبیین جایگاه تفکیک زباله و همکاری شهروندان بتوانیم تفکیک زباله را از خانه نهادینه نماییم‌ و شاهد پیشرفت خوبی در این زمینه باشیم.

شهردار اطاقور خاطرنشان کرد:شهرداری یک نهاد غیر انتفاعی خدماتی است و به اعتقاد من جهت احترام به حقوق شهروندی و برای کسب رضایت مندی حداکثری حداکثر تلاش ممکن را داشته باشیم.

شهردار اطاقور همچنین از حمایت‌های خوب فرماندار و نماینده مردم لنگرود به این شهر خبر داد و گفت:حمایتهای مسئولین شهرستان از جمله فرماندار محترم شهرستان لنگرود و نماینده محترم شهرستان برای ما ارزشمند است و ما تقدیر و تشکر میکنیم از این بزرگواران که بسیار میدانی و پر تلاش هستند و مشکلات ما را مدنظر قرار میدهند و در صدد رفع این مشکلات هستند که سبب ما دلگرمی ما شده و ما با انگیزه بیشتری فعالیت می نماییم.
وی همچنین از تعامل بالای فی مابین شهرداری و شورای شهر اطاقور گفت و افزود:تعامل شهرداری و شورای اسلامی شهر اطاقور بسیار عالی است و این را قلبا میگویم اعضای محترم شورای شهر اطاقور در همه امورات پیشگام و پابکار و میدانی هستند و همه اهداف مجموعه شورای شهر و شهرداری خدمت به مردم عزیزاست و این ید واحده ای که در شهرداری موجود است قابل تقدیر است.

گزارش:زهرا رگان