شنبه , دسامبر 2 2023
آخرین خبرها
با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری:۴۰ پروژه عمرانی شهرداری لنگرود با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید

با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری:۴۰ پروژه عمرانی شهرداری لنگرود با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید

مهندس رجایی، شهردار لنگرود مطرح کرد::
پروژه های کوتاه مدت و میان مدت شهرداری به طور کامل به اتمام رسیده است

کل خیابانهای اصلی شهرلنگرود آسفالت شده و کوچه های شهر نیز در حال آسفالت است

بودجه ۶۳میلیارد تومانی شهرداری لنگرود در دیماه امسال محقق شد


اختصاصی پایگاه خبری رایان خبر(گزارش اختصاصی لطفا کپی نشود) همزمان با هفتمین روز از دهه مبارک فجر پروژه های افتتاحی شهرداری لنگرود با حضور معاون  توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری گیلان، فرماندار لنگرود، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر لنگرود و جمعی از اصحاب رسانه در سالن کنفرانس اجتماعات شهرداری به بهره برداری رسید. 

سید مهدی رجایی ، شهردار لنگرود در این مراسم چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفت و اظهار داشت: شهرداری لنگرود در دوره پنجم شورای اسلامی تعامل خوبی با مجموعه اعضای شورای اسلامی شهر داشته و دارد و پروژه‌های عمرانی دهه فجر بیانگر این تعامل و همراهی و انسجام مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر لنگرود است.

شهردار لنگرود در ادامه خاطرنشان کرد: شهرداری لنگرود در بحث پروژه های عمرانی در سطح استان از نظر وسعت و حجم  پرچم دار بوده است.
وی سپس تعداد پروژه های قابل افتتاح شهرداری لنگرود را در دهه فجر  ۴۰ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: ابن حجم پروژه های عمرانی سبب می‌شود تا مردم بدانند که مسئولین نهادهای مختلف در حال خدمات رسانی به آنها هستند.


رجایی همچنین تصریح کرد: شهرداری لنگرود طبق برنامه ریزی انجام شده توانسته  پروژه های کوتاه مدت و میان مدت خود را  به طور کامل انجام دهد.
وی سپس پروژه های میان مدت انجام شده توسط شهرداری را لوله گذاری جهت جمع آوری هدایت آبهای سطحی عنوان کرد و گفت: طرح جامع دفع آب های سطحی شهر لنگرود را نوشتیم و مطالعاتش انجام شد ، این پروژه را فاز به فاز اجرایی کردیم که تاکنون بیش از ۵۰ درصد طرح مذکور انجام شده است.

رجایی در ادامه سخنانش عمده ترین پروژه های عمرانی شهرداری لنگرود را از بازه زمانی هفته دولت تا دهه فجر امسال برشمرد و گفت : عمده ترین پروژه های عمرانی انجام شده شهرداری‌ لنگرود در بازه زمانی هفته دولت تا دهه فجر سال‌جاری عبارتند از: لوله‌گذاری در خیابان های قوام ، فردوس ۱۱،  گیلان پاکت،  فردوس ۹ و دور میدان انقلاب

شهردار لنگرودهمچنین به بیان پروژه های بلند مدت شهرداری پرداخت و اظهار داشت: پروژه کنارگذر میدان املاکی با پیشرفت فیزیکی ۸۰درصد ،احداث کارخانه کمپوست با ۱۵ میلیارد تومان هزینه ( سال گذشته ۱۲ میلیارد تومان هزینه شد) و احداث خیابان جدید در خیابان قوام شهر لنگرود که از جمله پروژه های عمرانی درازمدت ما است که به زودی به بهره برداری خواهد رسید.
وی پیاده روسازی و نصب کفپوش درمیدان نورانی شهر لنگرود ( از بقعه سفید آستانه تا میدان نورانی)، آرامستان، میدان انقلاب را از جمله پروژه های مهم و اولویت دار شهرداری دانست و به پروژه دیواره سازی در رود خانه لنگرود اشاره کرد و گفت: امسال دیوار سازی رودخانه  در راه پشته و دباغ محله با اعتبارات ملی انجام شد و محوطه سازی جنب پل خشتی نیز در راستای احیای پل خشتی صورت گرفت.


رجایی همچنین بیان داشت:  کل خیابان های اصلی شهرلنگرود  آسفالت شده است و هم اکنون در ادامه کار کوچه های شهر در حال آسفالت میباشد .
مهندس رجایی سپس دیگر پروژه های عمرانی شهرداری را نصب روشنایی دور میدان انقلاب ، جاده چمخاله، جاده لیلاکوه  ، محوطه سازی و احداث پارکینگ جنب نهرخاله، المان میدان شهید نورانی و پیاده روسازی ،احداث فضای سبز پارک حاشیه ای در جاده چمخاله عنوان کرد و گفت : دو فاز گذشته پیاده روسازی و فضای سبز انجام شد) تا پایان دوره پنجم این مسیر به طور کامل به پایان برسد.
رجایی همچنین خاطرنشان کرد: در کنار پروژه های عمرانی پروژه های خدمات شهر نیز در حال انجام است،.
وی با بیان اینکه ایجاد فضای سبز در شهرهای گیلان از اهمیت ویژه ای برخوردار است گفت: نقشه های هوایی حاکی از این است که مساحت فضای سبز در تهران بیشتر از گیلان است و در گیلان هر آنچه هست طبیعی و خدادادی است و سیاست  احیای فضای سبز، درختکاری و گل کاری در شهرداری لنگرود در حال اجرا است.

شهردار لنگرود با اشاره به اینکه زباله در استان گیلان یکی از معضلات اساسی بشمار می رود، یادآور شد: شهر لنگرود روزانه بیش از ۱۲۰ الی ۱۵۰ تن زباله دارد و یکی از کارهای بزرگ شهرداری این است که تمام زباله های قدیمی را به مرکز دفن اصلی منتقل می کند چرا که محیط زیست از دیدگاه مدیریت شهری لنگرود از اهمیت ویژه ای برخوردار است و تاکنون بالای هزار سرویس زباله حمل شده است.
شهردار لنگرود در پایان سخنان خود بودجه سال ۹۹شهرداری لنگرود را ۶۳ میلیارد تومان اعلام نمود که تا بطور کامل تا دی ماه  امسال محقق شده است وی پیش بینی کرد   بودجه شهرداری لنگرود تا پایان سال به ۹۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کند.

گزارش زهرا رگان