شنبه , دسامبر 2 2023
آخرین خبرها
در جلسه دیماه شورای شهر لنگرود مطرح شد:

در جلسه دیماه شورای شهر لنگرود مطرح شد:

منصفی، رییس شورای شهر لنگرود:
با مناسب شدن شرایط جوی، شن ریزی و آسفالت کوچه ها و معابر شهری در دستور کار قرار میگیرد

مهندس رجایی،شهردار لنگرود:
آسفالت خیابان چمران از ابتدای پل بتنی تا پایان آن در دستور کار آسفالت قرار دارد

ساماندهی سد معبر لنگرود نیازمند عنایت ویژه مسئولین شهرستان است

گرمخانه در شهرهایی با جمعیت بیش از ۲۰۰هزار نفر احداث می‌شود

اختصاصی پایگاه خبری رایان خبر،غلامرضا منصفی، رئیس شورای اسلامی شهر لنگرود در جلسه ماهانه شورای اسلامی شهر لنگرود که با حضور شهردار، اکثریت اعضای شورا و جمعی از اصحاب رسانه در سالن جلسات شورای شهر در حال برگزار شد،به افزایش نرخ کرایه های تاکسی درون شهری لنگرود اشاره کردو گفت: تاکسی های درون شهری لنگرود نرخ کرایه را خودسرانه افرایش داده اند در حالی که هیچگونه مصوبه ای از سوی شورای شهر در این خصوص صورت نگرفته است.
وی تاکید کرد: با افرادخاطی در این زمینه برخورد میشود.

منصفی در ادامه از ادامه آسفالت کوچه ها و معابرشهری خبر داد و گفت: با مناسب شدن شرایط جوی، شن ریزی و آسفالت کوچه ها و معابر شهری لنگرود در دستور کار قرار خواهد گرفت.

بهمن کامکار ،عضو شورای شهر لنگرود نیز در ادامه این جلسه خاطر نشان کرد: تاکسی هایی که خودسرانه نرخ کرایه را افزایش داده و در صندلی عقب بیش از دو نفر مسافر سوار می کنند در دستور پیگیری داریم.

وی همچنین پیگیری ریزش دیواره کوچه غروی را نیز در دستور کار شهرداری و شورای شهر لنگرود عنوان کرد.
.
لیلا آبچیان ، دیگر عضو شورای لنگرود ضمن تقدیر از تلاش کم نظیر و بی وقفه اصحاب رسانه و تعامل آنها با مجموعه مدیریت شهری لنگرود از زحمات شهردار قدردانی کرد و خواستار شن ریزی در کوچه سعدی، بن بست ۲و خیابان های انزلی محله و کاسگر محله شد.

اعظم سیگارودی از دیگر بانوان عضو شورای شهر لنگرود نیز خواستار شن ریزی در کوچه هلال احمر شد.

فرامرز حسن دوست، نائب رییس شورای شهر لنگرود که حاوی پیام شهروندان به شهردار بود نیز خاطرنشان کرد: شهروندان کوچه های اژرنگ و مسافری بخاطر لوله گذاری و روکش آسفالت این کوچه‌ها از شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر لنگرود تشکر ویژه کرده اند.
وی در ادامه خواستار پیگیری احداث زمین والیبال ساحلی لنگرود شد.

مهندس رجایی نیز ضمن تشکر از حضور اصحاب رسانه درجلسات عمومی شورای شهر جهت اطلاع رسانی و پیگیری مباحث و مشکلات شهر تشکر و قدردانی نمود و پیرامون مشکلات پیش آمده در حوزه تاکسیرانی گفت: تاکسیهایی که کرایه را افزایش داده اند ویا بیش از دونفر مسافر در پشت خودرو سوار میکنند، متخلف بشمار میروند و شهروندان محترم با رویت چنین صحنه هایی می‌توانند به ما اطلاع دهند که پیگیری های لازم صورت خواهد گرفت و با فرد خاطی نیز برخورد میشود.

شهردار لنگرود در ادامه به دیدار اخیر شهرداران گیلان با نماینده ولی فقیه در استان اشاره کرد و گفت: در دیدار با نماینده محترم ولی فقیه گیلان خدمت ایشان عرض کردیم مردم به ما مراجعه می‌کنند و می گویند« ما امروز کوچه ها در سطح روستاها آسفالت هستند ولی در شهر ما مشکل داریم»
وی افزود: مشکلات روستاها تا جایی حل شده است و به همین نسبت به شهرها توجه کمتری شده است.

رجایی تصریح کرد:خواسته ما شهرداران در این دیدار از نماینده محترم ولی فقیه این بود که دولت برای حل مشکل روستاها گام های موثری برداشته است و برای شهرها که پیشانی شهرستانها هستند نیز توجه ویژه‌ای شود.

رجایی همچنین به مشکل مجوز برداشت شن توسط شهرداریها اشاره کرد و گفت: شهرداری ها با مشکل مجوز برداشت مصالح مواجهند مصالح را باید به صورت آزاد خریداری نماییند در حالی که شرکت های خصوصی به راحتی برداشت می کنند.

شهردار لنگرود با بیان اینکه شهرداریها یک نهاد خودگردان هستند و باید به صورت یک بنگاه اقتصادی عمل کنند ، گفت: شهرداری‌ها باید هزینه ها را خودشان مدیریت کنند.

شهردار لنگرود در ادامه سخنان خود به وضعیت خیابان‌شهید چمران پرداخت و تصریح کرد: خیابان چمران از ابتدا فاقد پی بوده است که همین مسأله سبب آسیب بیشتر به ساختمانها ی آن ناحیه شد.
وی افزود: آسفالت خیابان چمران از ابتدای پل بتنی تا پایان آن در دستور کار آسفالت قرار دارد.

رجایی همچنین به یکی از بحثهای داغی که این روزها در شبکه های اجتماعی شنیده میشود، اشاره نمود و گفت: مردم در بحث گرمخانه با توجه به شرایط خاصی که وجود دارد تقاضا دارندکه ما از روابط عمومی محترم می‌خواهیم که اطلاعات مناسبی در این خصوص در اختیار مردم قرار دهند.

شهردار لنگرود یادآور شد: احداث گرمخانه با توجه به شرایط خاص در لنگرود امکانپذیر نیست زیرا کار گروه خاص را می‌طلبد و در شهرهای با جمعیت بالای ۲۰۰ هزار نفر احداث می‌شود.

شهردار لنگرود با بیان اینکه مردم لنگرود احساسات خوبی در بحث مسائل شهری دارند، گفت: ما نیز آن را به فال نیک گرفتیم و در این راستا نیز موفقیت و پیشرفتی خوبی داریم .

وی همچنین به بحث ساماندهی سد معبر در سطح شهر لنگرود اشاره کرد و اظهار داشت: ساماندهی سد معبر در شهر لنگرود باید جدی گرفته شود .
شهردار لنگرود از اصحاب رسانه خواست تا با اطلاع رسانی در جهت رفع این مسأله توجه ویژه نمایند .
وی افزود: درخصوص ساماندهی سد معبر لنگرود لازم است تمام دستگاههایی اجرایی اعم از دادگستری ،فرمانداری و اداره صنعت و معدن به پای کاربیایند.

شهردار لنگرودخاطرنشان کرد: شهرداری در این خصوص زمین اختصاص داده و اطلاع رسانی لازم را نیز انجام داده است ولی ساماندهی معابر شهری نیازمند همکاری همه ادارات و دست اندرکاران است.

وی در پایان از استقبال شهرداری ازحضور سرمایه گذاران در بخش توسعه گردشگری شهر لنگرود خبرداد و گفت: هر کسی که بتواند در ایجاد بازارچه صنایع دستی و غذاهای محلی و … به توسعه گردشگری شهر لنگرود کمک کند یقینا حمایت شهرداری را بهمراه خواهد داشت و مورد استقبال قرار میگرد.

مجید صبوحی، مدیر روابط عمومی شهرداری لنگرود نیز در پایان این جلسه گفت در بحث تبلیغات محیطی و تزئینات شهری از نهادهای فرهنگی تقاضا داریم همکاری لازم را با شهرداری به جا اورند.

گزارش:زهرارگان