شنبه , دسامبر 9 2023
آخرین خبرها
فرماندار رشت، خواستار شد؛ادارات در راستای توسعه نقش آفرینی بانوان، برنامه کاربردی ارائه نمایند

فرماندار رشت، خواستار شد؛ادارات در راستای توسعه نقش آفرینی بانوان، برنامه کاربردی ارائه نمایند

فرماندار رشت با اشاره رشد  نقش آفرینی بانوان در عرصه های مختلف اقتصادی و اجتماعی، خواستار برنامه ریزی کاربردی ادارات، جهت تامین زیرساخت های لازم در راستای توسعه فعالیت بانوان شد.

به گزارش رایان خبر از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری رشت؛ مهندس علی فتح اللهی  در جلسه کمیسون زنان و خانواده شهرستان رشت با بیان اینکه بعد از انقلاب شاهد فعالیت های گسترده بانوان در حوزه های مختلف هستیم، گفت: وقتی به رده های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و علمی نگاه کنیم، خواهیم دید که بانوان نقش شان نسبت به گذشته بسیار پررنگ تر شده است.

فتح اللهی اذعان داشت: در گذشته فقط مرد خانواده در بیرون از منزل فعالیت اقتصادی داشت اما اکنون با توجه به شرایط موجود شاهد فعالیت گسترده بانوان در بخش های مختلف اقتصادی هستیم.

وی ادامه داد: بیش از ۵۰ درصد جامعه را بانوان تشکیل داده اند که نیاز است مسئولان امر به این قشر توانمند بیش از پیش نگاه حمایتی داشته باشند.

فرماندار رشت با اشاره به رشد و جهش تحصیلات بانوان نسبت به گذشته، تصریح کرد: با نگاهی گذرا به تاریخ متوجه خواهیم شد که در گذشته اکثریت بانوان تا سیکل و یا مقطع ابتدایی و متوسطه تحصیلات داشتند و مراتب عالی تحصیلات را طی نمی کردند اما اکنون شاهد تحصیلات بانوان در مقطع دکتری هستیم.

وی با تاکید بر اینکه بانوان در کنار فعالیت های اجتماعی وظیفه خطیر همسرداری و فرزندداری را نیز عهده دار هستند، افزود: در اکثر ادارات شاهد پست مدیریتی بانوان و یا فعالیت این قشر در بخش های مختلف هستیم این جای بسی افتخار است.‌

فرماندار رشت با تاکید بر اینکه حوزه بانوان نیازمند برنامه ریزی متنوع و تاثیر گذار است، خاطرنشان شد: با توجه به اینکه بانوان در توسعه جامعه نقش آفرین هستند، ضروریست در این حوزه برنامه های تاثیر گذاری طراحی و اجرایی شود.

وی با اشاره به اینکه اگر می خواهیم اقتصاد پویایی داشته باشیم باید از تمام توان در جذب سرمایه گذار بهره گیریم، اضافه کرد: در توسعه جامعه نگاه ها نبایستی فقط به سمت حمایت های دولتی معطوف شود بلکه بایستی از تمام ظرفیت های بخش خصوصی در این راستا با برنامه ریزی و مدیریت بهره لازم گرفته شود.‌

فرماندار رشت خاطرنشان ساخت: با ایجاد رغبت و انگیزه بایستی سرمایه گذار را متقاعد کرد در شهرستان سرمایه گذاری کند تا زمینه فعالیت جوانان بیکار توسط بخش خصوصی با مدیریت و برنامه ریزی مدون فراهم شود.