جمعه , آوریل 19 2024
آخرین خبرها
روز به یاد ماندنی در چوکا

روز به یاد ماندنی در چوکا

🔶️ دکتر رضوانی فر ،مدیرعامل شستا از شرکت صنایع چوب و کاغذ ایران(چوکا) بازدید نمود.

به گزارش رایان خبر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل مجتمع چوکا، صبح امروز، پنجشنبه ۴دی دکتر رضوانی فر، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) از مجتمع چوکا بازدید نمود.
در این دیدار که مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت چوکا ، ونماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند، از بخش های مختلف واحد تولیدی صنایع چوب اسالم و چوکا بازدید بعمل آمد.


در بخشی از این بازدید، واحد تولید و فرآوری کود آلی هوموس(بهینه ساز خاک)، واحد تولیدی تخته چند لایه پس از ۱۶ سال، واحد پکیج بویلر و بانک خازنی در شرکت صنایع چوب و کاغد ایران (چوکا ) افتتاح و رسماً مورد بهره برداری قرار گرفتند.

لازم بذکر است شرکت چوکا از بهمن ماه سال گذشته تا کنون با تولید مستمر و بازسازی در بخش های مختلف، روند رو به رشد خود را تداوم بخشیده است.

📣 افتتاح خط تولید و فرآوری کود آلی هوموس(بهساز خاک) در مجتمع چوکا

با راه اندازی این خط تولید،ضایعات (پوست چوب جنگلی) انباشت شده از 45 سال گذشته تبدیل به کود آلی هوموس جهت مصارف کشاورزی در کشور خواهد شد.

📣 افتتاح واحد تولیدی تخته چندلایه در مجتمع چوکا
واحد تولیدی “تخته چندلایه” این مجتمع نیز افتتاح و رسماً در چرخه تولید مورد استفاده قرار گرفت.
لازم بذکر است این واحد در سال 1357 توسط شرکت کانادایی و برای تولید 6645 متر مکعب تخته چندلایه در سال، طراحی و اجرا شده بود که از سال 1384 متوقف و امروز پس از 16 سال با همت تیم مدیریتی جدید کارخانه و تکیه بر توان و دانش پرسنل داخلی مجموعه، افتتاح و به مرحله تولید رسید.
همچنین چوب مورد نیاز برای تولید تخته چندلایه انواع صنوبر، راش، توسکا، چنار و گونه های مختلف جنگلی می باشد.

📣 افتتاح بانک خازنی در مجتمع چوکا

بانک خازنی در مجتمع چوکا نیز از دیگر پروژه های افتتاحیه امروز بود که با حضور مدیر عامل سینا به بهره‌برداری رسید.

گفتنی است: با توجه به مصرف بالای برق کارخانه، وجود بانک خازنی باعث افزایش ضریب قدرت در مصرف انرژی الکتریکی شده و می تواند “توان راکتیو” شبکه را پایین آورده و نهایتاً باعث کاهش مصرف برق و هزینه های آن خواهد شد.

📣 افتتاح پکیج بویلر 60 تنی در مجتمع چوکا

همچنین پکیج بویلر 60تنی این مجتمع نیز امروز افتتاح و رسماً در چرخه تولید مورد استفاده قرار گرفت.
از مزایای استفاده از پکیج بولیرها میتوان به مواردی همچون عدم هدررفت روزانه بخار، کاهش قابل توجه مصرف انرژی (گاز ، برق و آب)، کاهش هزینه نگهداری و تعمیرات، کاهش آلودگی صوتی، امکان راه اندازی سریعتر کارخانه با هزینه کمتر و امکان استفاده از یکی از بویلرها برای گرمایش در فصول سرد سال اشاره داشت.