شنبه , دسامبر 2 2023
آخرین خبرها
مهندس رجایی،شهردار لنگرود:بسیج در همه عرصه ها نقشی پررنگ دارد

مهندس رجایی،شهردار لنگرود:بسیج در همه عرصه ها نقشی پررنگ دارد

مسئول پایگاه مقاومت بسیج شهید چمران شهرداری لنگرود:
با رویکرد حمایتی اعضای محترم شورا و شهردار محترم بستر فعالیت برای پایگاه شهید چمران فراهم شده است

اختصاصی/رایان خبر
بسیج برخواسته از همدلی یک ملت است و پیام‌آور وحدت ملی همه می دانیم که ملت بزرگ ایران اسلامی آرامش و آسایش امروزش را مدیون فداکاری‌ها و از خودگذشتگی های فرزندان بسیجی خود است که مفسر واقعی واژه ایثار و همدلی هستند و با الهام از مکتب سرخ عاشورایی عزت و شرف انسان و انسانیت را برای ایران اسلامی به ارمغان آورده‌اند.
بسیج را میتوان حادثه بی نظیری دانست که گواه حقیقت نظام جمهوری اسلامی ایران است.
از بدو تولد این شجره طیبه اساسی ترین کار اجرایی در همه عرصه ها و صحنه های مختلف انقلاب بر عهده این نهاد مردمی بوده است که بی غل و غش و خالصانه پای در رکاب بوده و از جان مایه گذاشتند.


بسیج با فرمان تاریخی حضرت امام با هدف تشکیل ارتش بیست میلیونی تاسیس شد و امروز نه تنها در آحاد اقشار مختلف مردم جامعه جوانه زده و به بالندگی رسیده است بلکه در ادارات و اصناف مختلف نیز نقشی پررنگ دارد و در واقع به این باور رسیده ایم که هر جا در هر اداره ، سازمان و نهادی تفکر بسیجی حاکم شود و خدمت بی منت ملاک مدیریت باشد یقیناً موفقیت حاصل می شود همچنان که شهرداری لنگرود در این زمینه نیز خوش درخشیده و با مدیریت مهندس سید مهدی رجایی و با حمایت های خوب اعضای شورای شهر از پایگاه مقاومت بسیج شهید چمران شهرداری لنگرود شاهد درخشش پایگاه مقاومت بسیج اداری در سطح شهرستان و استان بوده ایم.
هفته بسیج را پشت سر گذاشتیم کارهای خوبی در این هفته از سوی شهرداری لنگرود و پایگاه مقاومت بسیج شهید چمران شهرداری شاهد بودیم از این رو به جهت اهمیت و جایگاه بسیج و تفکر بسیجی در این برهه از زمان و نقش بسیج اداری در پیشبرد اهداف سازمانی شهرداری با مهندس رجایی به گفتگو پرداختیم .
شهردار لنگرود در این گفت‌وگو بیان داشت: بسیجیان در همه عرصه های زندگی بر اساس اعتقادات, احساس مسئولیت و عمل به وظیفه الهی کار می کنند.
وی با بیان اینکه بسیج پیشتاز فرمان ولایت فقیه برای حضور در همه عرصه ها آماده اند، به نقش پررنگ بسیج در خطوط مقدم جنگ تحمیلی و رشادت‌ها و ایثارگری‌های بسیجیان پرداخت و افزود: حضور عزیزان بسیجی در اوایل شیوع ویروس همه گیری کرونا را از یاد نبرده ایم ,زمانی که برای ضدعفونی کردن سطح شهر همگام و همراه با پرسنل خدوم شهرداری نقش پررنگ و فعالی داشتند.
وی خاطرنشان کرد : در آن روزهای سخت کسی حاضر به تدفین افراد فوت شده ناشی از ابتلا به ویروس کرونا نبود اما بسیجیان جان بر کف ما آمدند و پای کار بودند و همکاری کردند.

شهردار لنگرود همچنین به اجرای طرح رزمایش همدلی و کمک های مومنانه در سال جاری با فرمان مقام معظم رهبری و نقش بسیجیان در اجرای این طرح و کمک به اقشار آسیب پذیر جامعه اشاره کرد و آن را برگ دیگری از صفحات ایثارگری‌های آنان دانست.

رجایی در ادامه ضمن تشکر از فرمانده و جانشین پایگاه مقاومت شهید چمران شهرداری لنگرود گفت : پایگاه مقاومت بسیج شهید چمران شهرداری لنگرود تحت عنوان بسیج اداری، کارگری و اصناف تاسیس شده و در راستای ترویج امور فرهنگی با مدیریت جناب آقای مجید صبوحی فعالیت می نماید که در سالهای اخیر عملکرد قابل توجهی داشته و جای تقدیر و تشکر دارد.

در ادامه به پای سخنان مجید صبوحی، فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید چمران شهرداری لنگرود نشستیم تا از بسیج و بسیجی بشنویم و نقش بسیج اداری، کارگری و اصناف شهرداری لنگرود در سال‌های اخیر و عملکرد این پایگاه در هفته بسیج سال جاری جویا شدیم .
وی در آغاز این گفتگو با بیان اینکه بسیج دریایی از معانی و مفاهیم عمیق معنوی است و تداعی کننده ولایتمداری، ایمان ،ایثار و بصیرت می باشد گفت: پایگاه مقاومت بسیج شهید چمران شهرداری لنگرود در ششم خرداد ۱۳۸۶ با هدف ترویج امور فرهنگی شهرداری تاسیس شده و بنده به مدت ۵ سال مسئولیت آن را برعهده دارم.

صبوحی در ادامه با بیان اینکه این پایگاه از نظر کمی و جمعیتی بزرگترین پایگاه اداری کارگری و اصناف در شهرستان لنگرود به شمار می‌رود ،خاطرنشان کرد: رویکرد حمایتی شهردار محترم و اعضای محترم شورای اسلامی در این دوره سبب شد تا فضا و گستره امور فرهنگی توسط پایگاه مقاومت بسیج شهید چمران شهرداری لنگرود افزایش پیدا کند و بستر , ظرفیت ها و پتانسیل های مادی و معنوی در این دوره به طور کامل فراهم گردد, از این رو این حمایت‌ها و ایجاد بستر مناسب سبب شد تا این پایگاه در سال ۹۸ به عنوان پایگاه نمونه بسیج اداری, کارگری و اصناف در سطح استان برگزیده شود.
مسئول پایگاه مقاومت بسیج شهید چمران شهرداری لنگرود در ادامه گفتگو تصریح کرد: با رویکرد حمایتی پایگاه شهید چمران در چهارچوب دستورالعمل های سازمان بسیج کشور, فعالیت های فرهنگی ,علمی و ورزشی متناسب با شرایط حال جامعه همچون تحقق اهدافی مثل اقتصاد مقاومتی, کنترل شیوع ویروس کرونا و تقویت روحیه مردم که به نظر بنده امروز رسالت بزرگی است که با توجه به شرایط سخت اقتصادی و وجود تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی بر عهده بسیج می باشد، بخوبی انجام می دهد.


گفتنی است: عمده ترین برنامه های پایگاه مقاومت بسیج شهید چمران شهرداری لنگرود در هفته بسیج امسال عبارت بودند از؛
تجلیل از مسئول و جانشین پایگاه مقاومت بسیج شهید چمران شهرداری در فرمانداری لنگرود, برگزاری مسابقه مجازی مقاله نویسی با موضوعات بسیج, مدافعان سلامتو مواسات و همدلی ،برگزاری مسابقات نقاشی مجازی با موضوعات بسیج ،مدافعان سلامت و مواسات و همدلی در رده سنی زیر ۱۰ سال، برگزاری مسابقه چهارجانبه فوتبال ۵ نفره در مجموعه چمن مصنوعی شهید صالحی، برگزاری مسابقات والیبال در رده های سنی پایه باشگاه فرهنگی ،ورزشی شهرداری لنگرود، برگزاری مسابقه پینگ پنگ مابین بسیجیان پایگاه ،برگزاری مسابقه تیراندازی با سلاح کلاش لیزری ،برگزاری مسابقه پنت بال ما بین بسیجیان پایگاه در مجموعه ورزشی شهید صالحی، برگزاری مسابقه مجازی نقاشی با موضوع بسیج، برگزاری مسابقه مقاله نویسی با موضوع بسیج، معرفی کتاب های مرتبط با هفته بسیج از طریق فضای مجازی، دیدار با خانواده های معظم شهدای بسیجی، تبلیغات محیطی و تحریر و نصب پرده ها و بنرهای مرتبط با موضوع در سطح شهر، ادارات و پایگاهها ،برگزاری همایش دوچرخه‌سواری ،برگزاری همایش کوهنوردی، برگزاری نشست بصیرتی حلقه صالحین در حسینیه شهرداری ،برگزاری نمایش آیینی در حسینیه شهرداری،برگزاری همایش تقدیر از بسیجیان فعال پایگاه شهید چمران شهرداری
گزارش: زهرا رگان