شنبه , دسامبر 9 2023
آخرین خبرها

سرپرست آفرینش‌های ادبی و هنری کانون کشور در گیلان: رویکرد کانون، مردمی‌سازی هنر قصه‌گویی است

سرپرست آفرینش‌های ادبی و هنری کانون کشور در گیلان:
رویکرد کانون، مردمی‌سازی هنر قصه‌گویی است

سرپرست آفرینش‌های ادبی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: قصه، ابزاری موثر برای شکل‌دهی به شخصیت مخاطب باشیوه‌های هدف‌مند و هنرمندانه است.

به‌گزارش «پس از باران » به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون استان گیلان؛ این بخشی از سخنان مجتبی حاذق، سرپرست آفرینش‌های ادبی و هنری کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان کانون کشور در آیین پایانی مرحله استانی جشنواره قصه‌گویی کانون در استان گیلان است.

حاذق که روز دوشنبه، ۲۹ آبان ۱۴۰۲ و درجمع مسئولان، صاحبان قلم و اندیشه و علاقه‌مندان به هنر قصه ‌و قصه‌گویی صحبت‌می‌کرد، سخنان خود را با خوانش شعری در ارتباط با نقش و جایگاه قصه‌گویی در ارایه غیرمستقیم آموزه‌های تربیتی آغازکرد و کارکردهای این ابزار تربیتی را فراتر از پند و سخن صرف دانست.

وی هم‌چنین، رویکرد کانون پرورش فکری در ارتباط با این ابزار هنری و حرکت در مسیر مردمی‌سازی قصه و قصه‌گویی را مورد توجه قرارداد و با اشاره به استقبال روزافزون از این گنجینه سرزمین مادری گفت: با اهداف ترسیم شده فاصله داریم و باورمندیم، برگزاری جشنواره‌های قصه‌گویی نقش مهمی در نیل به این هدف‌ها دارد.

او درعین‌حال، تلاش‌های همکاران کانون برای ترویج و نهادینه‌سازی فرهنگ قصه‌گویی را اثربخش خواند و این حرکت‌های فرهنگی را شایسته قدردانی ارزیابی‌کرد.

این مسئول فرهنگی در ادامه، از برگزاری یک رویداد مهم ادبی کشوری به میزبانی استان گیلان سخن‌به‌میان‌آورد و افزود: طی روزهای منتهی به پایان هفته جاری، این‌گردهم‌آیی مهم و گشایش باشگاه رویش استعدادهای ادبی نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را در دهکده ساحلی بندرانزلی شاهد خواهیم‌بود.

سرپرست آفرینش‌های ادبی و هنری کانون کشور درپایان با قدردانی از دست‌اندرکاران برگزاری مرحله استانی بیست‌وپنجمین جشنواره قصه‌گویی کانون پرورش فکری در گیلان تاکیدکرد: این حرکت‌های سازنده به تحقق اهداف فرهنگی این نهاد کمک‌می‌کند.

گفتنی‌است، مرحله استانی جشنواره بیست‌و ‌پنجم در گیلان ۲۷ تا ۲۸ آبان سال ۱۴۰۲ در رشت برگزار شد