دوشنبه , دسامبر 11 2023
آخرین خبرها
لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری آستارا تقدیم شورا شد

لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری آستارا تقدیم شورا شد

لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری آستارا تقدیم شورا شد

لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری آستارا به میزان ۱۹۱ میلیارد تومان از سوی شهردار به اعضای شورای اسلامی این شهر جهت بررسی ارائه شد.

به گزارش رایان خبر به نقل از خبرگزاری مهر وحید ودودی عصر چهارشنبه در حاشیه جلسه شورای شهر آستارا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: لایحه بودجه پیشنهادی شهرداری به مبلغ ۱۹۱ میلیارد تومان جمع بندی و توسط شهردار آستارا جهت بررسی و تصویب به صحن شورای اسلامی آستارا تقدیم شد.

رئیس شورای شهر آستارا با بیان اینکه این میزان نسبت به بودجه مصوب امسال با رقم ۵۸ میلیارد تومان، ۳۲۹ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، افزود: در لایحه بودجه سال آتی شهرداری آستارا ۶۰ درصد بودجه برای هزینه‌های عمرانی و ۴۰ درصد نیز برای هزینه‌های جاری در نظر گرفته است.

ودودی به لحاظ پروژه‌های بسیاری در لایحه بودجه سال آتی اشاره کرد و گفت: آسفالت معابر شهری با ۳۵ میلیارد تومان اعتبار که با مساعد شدن وضعیت جوی عملیات آسفالت آغاز می‌شود از مهم‌ترین این پروژه‌ها است.

وی افزود: عملیات احداث خیابان شورا نیز با انجام مناقصه و تعیین پیمانکار از سر گرفته می‌شود و امیدواریم تا پایان نهم اردیبهشت و همزمان با روز شوراها مورد بهره برداری قرار بگیرد.

ورود دادستانی آستارا به موضوع جایگاه سوخت اشجعوی

وی در ادامه به موضوع تعیین تکلیف جایگاه سوخت اشجع اشاره نمود و گفت: با توجه به هجمه‌های وارده در روزهای اخیر بابت عدم افتتاح جایگاه سوخت اشجع باید به اطلاع مردم شهر آستارا برسانم که شهرداری و شورای شهر آستارا هیچ‌گونه مخالفتی با راه اندازی این جایگاه سوخت ندارد.

ودودی افزود: فصل الخطاب شورای شهر و شهرداری قانون است و بنده به عنوان امانتدار مردم با توجه به عدم رعایت موارد قانونی در بحث مسائل ایمنی و ساخت سازه‌های غیر قانونی در محوطه جایگاه اجازه امضای پایان کار این پروژه را ندارم.

رئیس شورای شهر آستارا از ورود دادستان شهرستان آستارا به این موضوع خبر داد و گفت: از آنجا که عدم راه اندازی جایگاه فوق مشکلاتی را برای شهروندان به وجود آورده است، دادستان شهرستان به عنوان مدعی العموم در جهت حل معضلات شهری و مشکلات مردم در این موضوع ورود کردند که مدارک لازم آماده و تحویل داده شده است تا از طریق دستگاه قضائی مورد پیگیری قرار گیرد