شنبه , دسامبر 9 2023
آخرین خبرها
توکلی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان خبر داد:اتصال ۴۱ خانوار از روستای شلیشه شهرستان املش به شبکه ملی اطلاعات

توکلی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان خبر داد:اتصال ۴۱ خانوار از روستای شلیشه شهرستان املش به شبکه ملی اطلاعات

فرزاد توکلی از ارتقاء تکنولوژی یک سایت تلفن همراه در روستای شلیشه شهرستان املش و بهره مندی ۴۱ خانوار از اهالی این روستا به اینترنت پرسرعت خبر داد.

به گزارش رایان خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان، فرزاد توکلی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت: با ارتقاء تکنولوژی سایت موجود همراه اول، دسترسی روستای شلیشه از بخش مرکزی شهرستان املش به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت سیار فراهم شده است.

وی با بیان این که برای ارتقاء تکنولوژی سایت‌های استان از محل اعتبارات طرح توسعه خدمات عمومی اجباری روستایی (USO) سرمایه‌گذاری شده است، بیان داشت: جمعیت ۱۱۴ نفری در ۴۱ خانوار از این روستاها از اینترنت پرسرعت نسل چهارم بهره مند شدند.مدیرکل ICT استان افزود: کاهش شکاف دیجیتالی و اجرای عدالت ارتباطی و رشد متوازن اتصال روستاها به شبکه ملی اطلاعات از اهم اولویت‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

توکلی با اشاره به سرمایه گذاری ۱۵ میلیارد ریالی سایت مذکور از محل منابع طرح USO ، تصریح کرد: این اداره کل در تلاش است توسعه دسترسی ارتباطات و اینترنت برای همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان طبق زمان بندی و در اسرع وقت صورت پذیرد.