یکشنبه , دسامبر 3 2023
آخرین خبرها
مدیر عامل شرکت گاز گیلان خبر داد:29 طرح گازرسانی در گیلان افتتاح شددر دهه فجر امسال

مدیر عامل شرکت گاز گیلان خبر داد:29 طرح گازرسانی در گیلان افتتاح شددر دهه فجر امسال

با گازرسانی به 4 روستای صعب‌العبور و کوهستانی در گیلان، درصد بهره‌مندی گاز روستایی در استان به 96.91 درصد می رسد.

به گزارش روابط عمومی گاز گیلان، عيسي جمال‌نيكويي، مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با بیان این مطلب، از اجرای 29 طرح گازرسانی در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: برای گازرسانی به این پروژه‌ها بیش از 88 میلیارد ریال هزینه شده است.

وی ادامه داد: از مجموع پروژه‌های گازرسانی دهه فجر، 4 طرح متعلق به گازرسانی به روستاهای صعب العبور و کوهستانی استان در شهرستان های رودسر و شفت است.جمال‌نيكويي در ادامه، افزود: با گازدار شدن این روستاها، تعداد روستاهای گازدار در گیلان به 2 هزار و 121 روستا و درصد بهره مندی گاز روستایی استان به 96.91 درصد رسیده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان تصریح کرد: این روستاها مجموعاً دارای 584 خانوار بوده و برای گازرسانی به آن‌ها، بالغ بر 30 کیلومتر شبکه گذاری انجام شده است.

وي با اشاره به اين‌كه پيش از انقلاب هیچگونه عملیات گازرسانی در گیلان به انجام نرسیده بود، اظهار داشت: بحمدالله پس از انقلاب اسلامي، بیش از یک میلیون و 210 هزار مشترک در استان از نعمت گازطبیعی بهره‌مند هستند، بالغ بر 633 هزار انشعاب گاز در استان نصب و بیش از 21 هزار و 831 کیلومتر عملیات شبکه‌گذاری در گیلان به انجام رسیده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان همچنین از گازرساني به 25 واحد صنعتی در سطح استان خبر داد و اظهار داشت: برای گازرسانی به این صنایع، بالغ بر 11 هزار و 800 مترمکعب در ساعت گاز طبیعی جایگزین شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان افزود: شهرستان رشت با 7 واحد صنعتی و شهرستان‌های صومعه سرا و رودبار هرکدام با 5 و 4 واحد صنعتی بیشترین سهم را از گازرسانی های دهه فجر امسال دارا بوده و با افتتاح این طرح‌ها، مجموع مشترکین صنعتی گاز در استان به 6 هزار و 443 مشترک افزایش یافته است.

وي در پایان، ضمن قدردانی از کارکنان، پیمانکاران و همه سازمان‌های همکار در زمینه گازرسانی به مناطق مختلف استان، گفت: با گازدار شدن سراسر استان، شرایط تشکیل و رونق کسب و کارهای محلی و کوچک، تولید و اشتغال در روستاها بیش از پیش فراهم شده و این مهم، زمینه رونق اقتصادی و مهاجرت معکوس از شهر به روستا را فراهم کرده است.