دوشنبه , دسامبر 11 2023
آخرین خبرها
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان خبر داد؛ارسال ۱۴۸۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته برای توزیع میان زلزله‌زدگان خوى

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان خبر داد؛ارسال ۱۴۸۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته برای توزیع میان زلزله‌زدگان خوى

به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛ سیاوش غلامی مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان از ارسال کمک ها با در اختیار دادن دو دستگاه کامیونت از سوی سازمان صمت استان جهت ارسال به خوی خبر داد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان با اعلام این خبر گفت: روز گذشته در مرحله اول، محموله‌ای از بسته‌های غذایی ۷۲ ساعته به حجم ۵ تن شامل بسته غذايى به مناطق زلزله زده خوى شد، ظهر روز جاری نیز ۵۶۰ بسته غذایی دیگر به حجم ۳ تن با کامیونت سازمان صمت گیلان به خوی ارسال شد.

غلامی، در ادامه از اجرای پویش «مهر تابان» برای کمک به زلزله زدگان خوی خبر داد و گفت: این جمعیت با اجرای پویش «مهر تابان» که با دستور استاندار و همکاری مدیرکل مدیریت بحران استان و صدا و سیمای مرکز گیلان صورت گرفته است، با هدف کمک به زلزله زدگان استان آذربایجان غربی، کمک‌های مردمی را جمع آوری می کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به نحوه دریافت کمک های مردمی اظهار کرد: شماره حساب ۴۱۰۱۰۳۴۷۴۱۹۹۹۹۹۸ بانک مرکزی، شماره کارت ۶۳۶۷۹۵۷۰۷۸۷۵۸۳۳۶، کد دستوری #۳*۱۱۲* و شماره شبای ۷۰۰۱۰۰۰۰۴۱۰۱۰۳۴۷۴۱۹۹۹۹۸IR آماده دریافت کمک‌های نقدی خیران است.

غلامی افزود: تمامی بنگاه‌های اقتصادی و شرکت‌های خصوصی هم می‌توانند با ارسال عدد ۴ به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۲۱۴۷ نیز می توانند در این کار خداپسندانه شرکت کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان در ادامه اظهار داشت: نیکوکاران گیلانی می‌توانند با اهدای وسایل گرمایشی مانند پتو و بخاری برقی به شعب جمعیت هلال احمر در شهرستان های استان در پویش «مهر تابان» شرکت کنند.

گفتنی‌ست: يك هزار امدادگر در مناطق زلزله زده خوى درحال خدمت هستند، همچنین تاکنون به ٧٦ هزار نفر تاكنون اسكان داده شدند.