شنبه , دسامبر 9 2023
آخرین خبرها
تصفیه‌خانه کارخانه کمپوست انزلی راه‌اندازی شد

تصفیه‌خانه کارخانه کمپوست انزلی راه‌اندازی شد

تصفیه‌خانه کارخانه کمپوست انزلی راه‌اندازی شد

مهدی خلیلی از بهره‌برداری فاز نخست این پروژه (شامل پنج حوضچه) خبرداد و عنوان کرد: این پروژه شامل هفت حوضچه است که ۲ حوضچه دیگر تا پایان دیماه تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از وی با بیان اینکه این پروژه در راستای اهداف شهرداری بندرانزلی در حوزه مدیریت پسماند و حفظ محیط زیست، رسیدگی به مشکلات مردم روستای خمیران که در جوار این کارخانه قرار دارد احداث شده‌است، افزود: با راه‌اندازی این تصفیه‌خانه روزانه ۲ تا سه مترمکعب شیرابه حاصل از فرآیند تخمیر و پردازش زباله‌های این شهرستان تصفیه و برای مصارف کشاورزی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی ظرفیت این تصفیه‌خانه را روزانه ۲۰ متر مکعب اعلام کرد و گفت: به علت شرایط جوی حاکم بر استان به‌هنگام برخورد باران با زباله‌ها شیرابه‌های بیشتری تولید می شود به همین منظور این تصفیه‌خانه با ظرفیت بالاتری احداث شد تا درصورت لزوم پاسخگوی نیاز شهرستان باشد.

خلیلی افزود: طبق قرارداد منعقده راهبری این تصفیه‌خانه به مدت ۲ سال پس از بهره‌برداری به پیمانکار سپرده می شود تا شیرابه را تصفیه کرده و اشکالات و چالش‌های احتمالی را برطرف ساخته و تحویل شهرداری دهد.

ساخت تصفیه خانه کارخانه کمپوست خمیران انزلی از سال ۹۷ آغاز شد اما به دلیل تورم و مشکلات ناشی از تحریم بر اساس برنامه پیش نرفت اما با تلاش های انجام شده طی یک سال اخیر این پروژه در دهه فجر امسال به طور رسمی افتتاح می شود.