دوشنبه , دسامبر 11 2023
آخرین خبرها
مدیر عامل شرکت گاز گیلان خبر داد:در هفته دولت امسال افتتاح 49 طرح گازرسانی در گیلان

مدیر عامل شرکت گاز گیلان خبر داد:در هفته دولت امسال افتتاح 49 طرح گازرسانی در گیلان

مدیر عامل شرکت گاز گیلان خبر داد:در هفته دولت امسال افتتاح 49 طرح گازرسانی در گیلان

در هفته دولت امسال طرح گازرسانی به 23 روستای صعب العبور و کوهستانی و 26 واحد صنعتی با هزینه ای بالغ بر 263 میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

به گزارش رایان خبر به نقل از روابط عمومی گاز گیلان، عیسی جمال نیکویی مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اعلام خبر افتتاح طرح گازرسانی به 23 روستا در هفته دولت امسال، اظهار داشت: با بهره مندی این روستاها از نعمت گاز طبیعی، مجموع روستاهای برخوردار از گاز در استان به 2 هزار و 117 می رسد.

وی با بیان اینکه این روستاها با جمعیتی بالغ بر یک هزار و 464 خانوار در شهرستان های آستارا، لنگرود، املش، شفت، رودسر و تالش قرار دارند، گفت: برای گازرسانی به این مناطق بیش از 238 میلیارد ریال هزینه شده و با این افتتاح درصد بهره مندی خانوارهای روستایی استان به حدود 97 درصد خواهد رسید.

جمال نیکویی درخصوص گازرسانی گسترده در گیلان اظهار داشت: گازرسانی به همه شهرها و بیش از 2 هزار و 100 روستا کاری بسیار عظیم است که بحمدالله با همکاری همه سازمان ها و نهادهای دولتی در استان به ثمر نشسته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان همچنین از گازرساني به 26 واحد صنعتی در مناطق مختلف استان خبر داد و گفت: حجم جایگزینی گاز در این طرح ها بیش از 7 هزار و 160 مترمکعب بر ساعت است.

وی با بیان اینکه برای گازرسانی به این صنایع بیش از 24 ميليارد ريال هزینه شده است، افزود: شهرستان رشت با 6 واحد صنعتی و شهرستان های رودبار، فومن و لاهیجان هر کدام با 3 واحد صنعتی، بیشترین سهم را از گازرسانی های هفته دولت امسال دارا می باشند.

جمال نیکویی نقش گاز را در ایجاد اشتغال و پیشرفت استان مهم برشمرد و گفت: بهره برداری از طرح های گازرسانی موجب ایجاد شغل و کسب درآمد برای ساکنین مناطق تازه برخوردار از گاز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در خاتمه اظهار داشت: این شرکت برنامه دارد تا به 119 روستای دیگر در مناطق کوهستانی اشکورات رودسر، پارودبار رودبار، کمنی سیاهکل، کوهستان تالش و باقیمانده آستارا گازرسانی نمایند که طراحی و تنظیم پکیج این پروژه ها انجام شده و در مراحل پایانی اخذ مجوز ستادی قرار دارد.