یکشنبه , دسامبر 3 2023
آخرین خبرها
اجرای طرح اطعام و احسان حسینی همزمان با ایام محرم و صفر در گیلان

اجرای طرح اطعام و احسان حسینی همزمان با ایام محرم و صفر در گیلان

اجرای طرح اطعام و احسان حسینی همزمان با ایام محرم و صفر در گیلان

دکتر عباس اهرابی “مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گیلان”، با بیان اینکه اطعام نیازمندان در ماه‌های محرم و صفر در قالب اطعام حسینی انجام می‌شود، گفت: این اطعام با همکاری مراکز نیکوکاری، خیریه‌های معتبر، مساجد و گروه‌های جهادی انجام خواهد شد.

وی، به تعداد آشپزخانه‌های که در ماه محرم و صفر در آنها غذا طبخ و بین نیازمندان توزیع می‌شود، اشاره کرد و افزود: به نیت تعداد یاران امام حسین (ع) در کربلا و با رعایت نکات بهداشتی، غذای گرم در ۷۲ آشپزخانه طبخ و بین نیازمندان توزیع می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان ادامه داد: سال گذشته ۵۵۵ هزار و ۵۰۰ پُرس غذای گرم به ارزش ریالی حدود ۱۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بین نیازمندان توزیع گردید.

اهرابی، با اشاره به اینکه غذاهای آماده شده، توسط همکاران این اداره درب منازل نیازمندان توزیع خواهد شد، خاطرنشان کرد: به منظور جلوگیری از تجمع و رعایت پروتکل های بهداشتی هیچ گونه توزیع غذا در مقابل آشپزخانه ها و دفاتر کمیته امداد نخواهیم داشت.

وی در ادامه به اجرای طرح احسان حسینی اشاره کرد و افزود: این طرح با محوریت توزیع بسته های معیشتی بین نیازمندان اجرا می گردد که در سال گذشته ۲۵ هزار و ۸۰۰ بسته معیشتی به ارزش حدود ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بین نیازمندان توزیع گردید.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گیلان، با بیان اینکه هزینه لازم برای اجرای طرح اطعام و احسان حسینی برای سال جاری ۳۵ میلیارد تومان برآورد شده است، تصریح کرد: برای اجرای این طرح از ظرفیت های مراکز نیکوکاری، خیریه‌های معتبر، مساجد و گروه‌های جهادی بهره می گیریم و همچنین امیدواریم مردم نوعدوست گیلانی باردیگر در این امر خیر نیز مانند طرح های گذشته ما را یاری نمایند.

اهرابی، در پایان ضمن تقدیر از مشارکت همیشگی مردم در امور خیریه و نیکوکاری، گفت: مردم خیّر گیلان می توانند نذورات خود را به شماره کارت ۷۶۷۸-۹۹۹۵-۹۹۱۸-۶۰۳۷ و یا شماره حساب ۰۱۰۹۳۵۲۱۷۶۰۰۴ نزد بانک ملّی واریز نمایند و یا از طرق کد دستوری #۰۱۳*۸۸۷۷* در این امر خداپسندانه مشارکت کنند.لازم به ذکر است سال گذشته مشارکت خیّرین در قالب طرح اطعام و احسان حسینی حدود ۲۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بود/