شنبه , دسامبر 9 2023
آخرین خبرها
برگزاری نخستین دوره آموزشی خبرنگاری اقتصادی در گیلان

برگزاری نخستین دوره آموزشی خبرنگاری اقتصادی در گیلان

برگزاری نخستین دوره آموزشی خبرنگاری اقتصادی در گیلان

مدیر عامل خانه مطبوعات و رسانه‌های استان گیلان از برگزاری نخستین دوره آموزشی خبرنگاری اقتصادی به مناسبت ایام گرامیداشت خبرنگار خبر داد.

میلاد ابراهیمی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در شرایط کنونی کشور رسانه نقش مهمی در کاهش التهاب جامعه دارد، گفت : در جنگ ترکیبی امروز، دشمن برای اعمال فشار حداکثری به مردم جنگ اقتصادی را نیز در برنامه دارد لذا حضور خبرنگاران متخصص در حوزه اقتصاد نقش شایانی در مقابله با این جریان دارد.

مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه‌های استان گیلان از برگزاری نخستین دوره آموزشی خبرنگاری اقتصادی در این استان خبر داد و افزود: آموزش کاربردی رسانه از سوی خانه مطبوعات گیلان به صورت جدی برنامه‌ریزی شده و در همین خصوص پر در آغاز دوره آموزشی خبرنگاری با هدف تربیت خبرنگار اقتصادی در گیلان برگزار می‌شود.

به گفته ابراهیمی این کارگاه آموزشی در نیمه اول مرداد با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان و با حضور اساتید ملی و استانی و در دو سطح مقدماتی و پیشرفته در رشت برگزار می‌شود.

وی سرفصل های دوره مقدماتی را آشنایی با مفاهیم اقتصادی و بودجه و تنظیم خبر اقتصادی عنوان کرد و افزود: دوره پیشرفته نیز با سرفصل های جریان شناسی و اقتصاد سیاسی ایران، اقتصاد اسلامی، قانون بودجه ۱۴۰۱، اقتصاد و ظرفیت های گیلان برگزار خواهد شد.

مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه‌های استان گیلان با اشاره به چگونگی ثبت‌نام اصحاب رسانه در دوره آموزشی خبرنگاری اقتصادی بیان کرد: خبرنگارانی که تمایل به شرکت در این دوره را دارند می توانند با ارسال عدد ۹ به شماره پیامکی ۳۰۰۰۳۴۲۴۰ ، نام نویسی کرده و در این دوره آموزشی شرکت کنند.

ابراهیمی با اشاره به صدور گواهینامه برای شرکت کنندگان دوره آموزشی خبرنگاری اقتصادی، گفت: به مناسبت ایام گرامیداشت روز خبرنگار، حضور در این دوره آموزشی برای اصحاب رسانه استان گیلان رایگان است.