شنبه , دسامبر 9 2023
آخرین خبرها

معاون پارلمانی رئیس جمهور در چاف و چمخاله مطرح کرد:چارچوب‌های فرهنگی در سواحل رعایت شود

معاون پارلمانی رئیس جمهور در چاف و چمخاله مطرح کرد:

چارچوب‌های فرهنگی در سواحل رعایت شود

محمد حسینی ظهر امروز در حاشیه بازدید از طرح‌های عمرانی چاف و چمخاله و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سفر به گیلان یک فرصت برای شناسایی و مشکلات در حوزه‌های مختلف است، اظهار کرد: فرصتی مغتنمی شد در سالگرد دکتر معین و سالروز شهادت شهیدان انصاری و نورانی به گیلان سفر کنم و سعی داریم در این سفر، مشکلات استان در عرصه‌های مختلف شناسایی و در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و مجمع نمایندگان گیلان، راه‌های برون رفت از این شرایط را بررسی کنیم.

وی با اشاره به نقش سواحل در توسعه استان‌های ساحلی کشور گفت: استان‌های شمالی یه ویژه گیلان دارای سواحل بسیار زیاد با ظرفیت گردشگری بسبار خوبی هستند که اگر به آن توجه شود به راحتی می‌توان در عرصه‌های مختلف از جمله گردشگری به موفقیت رسید.

معاون پارلمانی رئیس جمهور، آزادسازی سواحل را یکی از اقدامات مهم و تاثیرگذار دولت دانست و افزود: آزادسازی سواحل یک طرح بزرگ و خوب در کشور بود که در سواحل جنوبی و شمالی و با همکاری تمامی وزارت‌خانه‌ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی به بهترین نحو انجام شد.

حسینی با تاکید بر لزوم توجه به فراهم آوری شرایط حضور گردشگران و بانوان در سواحل کشور بیان کرد: بعد از آزادسازی سواحل باید اقدامات و برنامه هایی طرح‌ریزی شود تا گردشگران و بانوان بتوانند از ساحل به درستی و خوبی استفاده کنند.

وی با بیان اینکه دغدغه همه این است که چارچوب‌های فرهنگی در سواحل رعایت شود، تصریح کرد: تاکید رئیس جمهور این بوده که با محوریت وزارت کشور اقدامات به صورتی انجام شود که تمام نگرانی‌ها برطرف شود و برنامه‌های متعددی نظیر جشنواره‌ها را می‌توان در سواحل تدارک دید و همه این فعالیت‌های جانبی در سواحل می‌تواند با استقبال مردم مواجه شود( لنگر خبر).