یکشنبه , دسامبر 3 2023
آخرین خبرها
در گفت و گو با دست اندرکاران تیم فوتبال پیشکسوتان اتاقور مطرح شد:<br>از دغدغه های ورزشی تا عدم حمایت مسوولان

در گفت و گو با دست اندرکاران تیم فوتبال پیشکسوتان اتاقور مطرح شد:
از دغدغه های ورزشی تا عدم حمایت مسوولان

اختصاصی پایگاه خبری رایان خبر ،در این شماره از هفته‌نامه سراسری صدرا فرصتی دست داد تا در جمع صمیمی و پر انرژی تیم فوتبال عقاب شهر اتاقور حاضر شویم و گفت و گوی صمیمانه ای با اعضای اصلی و گردانندگان این تیم داشته باشیم.

در آغاز پای سخنان موسی رستم پور، نایب رئیس شورای شهر اتاقور یکی از اعضای اصلی این تیم نشستیم.
وی گفت: تیم پیشکسوتان فوتبال عقاب اتاقور به مدت دو سال و اندی است که به همت چند تن از پیشکسوتان و افرادی که در زمینه ورزش و سلامتی و نشاط شهروندان دغدغه دارند ، تشکیل شده و امروز به ۳۰ الی ۴۰ نفر دور رسیده است و‌ هدف فراهم نمودن بستری جهت ایجاد نشاط، شادابی و روحیه ورزشی در میان شهروندان است.

رستم پور اظهار داشت: تشکیل این تیم به صورت خودجوش بوده و تمام هزینه های نیز با مشارکت عمومی انجام می‌شود .
وی سپس از عدم توجه و حمایت دستگاه‌های متولی امر ورزش نسبت به جامعه ورزشی اتاقور گلایه کرد و گفت: به غیر از شهرداری اتاقور هیچ اداره ، سازمان یا نهادی دست ورزش اتاقور را نگرفته است.

وی افزود : علی‌رغم اینکه زمین ورزشی اتاقور متعلق به اداره ورزش و جوانان است اما هیچگونه تمهیداتی جهت حفظ آن از سوی این اداره اندیشیده نشده است به طوری که توپ، تور ،خط کشی، تسطیح زمین و همه هزینه‌های جانبی را به صورت خودجوش توسط اعضای تیم پیشکسوتان و دوستداران ورزش تامین می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: با شروع به کار تیم فوتبال پیشکسوتان عقاب اتاقور شاهد حضور پرشور جوانان ، نوجوانان و نونهالان در این زمین ورزشی هستیم که به تمرین و بازی می پردازند.

وی در ادامه از ظرفیت بالای ورزشی شهر و بخش اتاقور سخن گفت و افزود: جوانان اتاقوری در اکثر رشته‌های ورزشی صاحب مقام هستند هم در بخش بانوان و هم آقایان.
رستم پور یادآور شد: در ورزش رزمی دو مربی خانم این شهر خانمها؛ آغار و پور رضاعلی بسیار فعالند و در سال‌های اخیر مقام‌های زیادی را کسب کردند.
در ادامه قنبری، کاپیتان و موسس باشگاه پیشکسوتان عقاب اتاقور نیز افزود: هدف اصلی از تاسیس این تیم و این باشگاه ایجاد شور و نشاط در میان شهروندان به خصوص در میان جوانان ،نوجوانان و نونهالان بوده است.

وی با بیان اینکه این تیم علاوه بر ورزش کارهای جانبی دیگری انجام می‌دهد، افزود: اعضای تیم پیشکسوتان فوتبال عقاب اتاقور فقط به دنبال ورزش نیستند بلکه در انجام کارهای فرهنگی و خیر در کنار ورزش همواره پیشقدم بوده اند و به عناوین گوناگون به افراد کم بضاعت کمک‌های نقدی و معنوی می نمایند و به نوعی سعی می‌کنیم اخلاق پهلوانی را در ورزش پیاده کنیم و دستگیر مردم شهر و بخش خود باشید.
حشمت ابیضی یکی دیگر از اعضای این تیم از عدم حمایت مسئولین و دست‌اندرکاران ورزش شهرستان لنگرود گلایه کرد و گفت: ما در دوره قبل از شیوع ویروس کرونا مسابقات زیادی را در مناسبت‌های مختلف همچون جام رمضان ،جام نوروز و…برگزار می‌کردیم و هیچ انتظاری هم از نظر تامین امکانات و هزینه نداشتیم تنها انتظار ما این بود که حداقل در اهدای جوایز و کاپ قهرمانی در کنار فوتبالیست‌های نوجوان و جوان ما باشند تا سبب دلگرمی بیشتر آنها شوند.

آقای خوشدل ،پیرمرد ۶۰ ساله اتاقوری نیز به عنوان مربی تیم پیشکسوتان عقاب اتاقور که هر هفته از روستای سیاه رودبار این بخش ( از روستاهای دور اتاقور ) به عشق جوانان این شهر می‌آید در ادامه این گزارش به خبرنگار ما گفت: باید جوانان را به سمت ورزش سوق دهیم تا در دام آفت ها از جمله اعتیاد نیافتند .

ساسان صابری دیگر عضو این تیم نیزخاطرنشان کرد: تمام هم و غم ما این است که نشاط و سرگرمی را در شهرمان به وجود بیاوریم.
وی افزود بنده به تاسی از مرحوم پدرم که سالیان متمادی در هیئت فوتبال شهر اتاقور فعالیت داشتند در جمع دوستان ورزشی این شهر حاضر شدم و از اینکه فوتبال سبب ایجاد همدلی ،طراوت ،شادابی و امید به زندگی در میان پیشکسوتان، جوانان و نوجوانان شهرم شده است ،بسیار خوشحالم.
اسماعیل درخشان نیز افزود: این تیم سبب نشاط و شادابی و ترغیب افراد ورزش دوست و پیشکسوت شهر و بخش اتاقور شده است .